PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe połączenie Wizz Air z Warszawy

  • PAP    8 sierpnia 2011 - 19:29
Nowe połączenie Wizz Air z Warszawy

Węgierski przewoźnik Wizz Air od kwietnia 2012 r. uruchomi nowe połączenie z warszawskiego lotniska Chopina do norweskiego Stavanger. Linia będzie też częściej latać m.in. do Londynu, Brukseli, Rzymu.
"Loty na nowej trasie do Stavanger będą od kwietnia przyszłego roku początkowo obsługiwane trzy razy w tygodniu" - powiedział dziennikarzom w poniedziałek dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Wizz Air Attila Dankovics.

Jak poinformował, od przyszłego roku linia zwiększy też częstotliwość lotów na już istniejących połączeniach. Na trasie z Warszawy do m.in. Londynu-Luton będą cztery dodatkowe loty tygodniowo (obecnie przewoźnik obsługuje loty na tej trasie trzy dziennie), do Brukseli Charleroi, Sztokholmu Skavsta i Rzymu Fiumicino będą obsługiwane codziennie, do Mediolanu Bergamo wzrośnie z dwu lotów tygodniowo do czterech.

Od kwietnia 2012 roku Wizz Air będzie oferował loty z Warszawy na 19 trasach.

"Od pierwszego lotu z Warszawy, jaki miał miejsce siedem lat temu, Wizz Air przewiózł ponad 6 milionów pasażerów z i do stolicy Polski. Dodanie czwartego samolotu do bazy w Warszawie pokazuje nasze zaangażowanie w rozwój na polskim rynku" - podkreślił Dankovics.

Węgierski Wizz Air przewiózł 10,5 mln pasażerów w ostatnich 12 miesiącach. We flocie Wizz Air jest 37 samolotów Airbus A320 które obsługują loty z 15 baz w Polsce, Bułgarii, Rumunii, Czechach, Serbii, na Węgrzech, Litwie i Ukrainie. Wizz Air w Polsce lata m.in. do Gdańska, Katowic, Wrocławia, Łodzi. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.