PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe połączenie z lotniska w Jasionce

  • PAP    23 kwietnia 2010 - 17:49
Nowe połączenie z lotniska w Jasionce

Od 25 czerwca z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce będzie można latać do Gdańska. Nowe połączenia uruchamia polski przewoźnik Jet Air - poinformował w piątek Łukasz Sikora ze spółki Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka".
Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu; w każdy piątek i niedzielę. Trasa ze stolicy Podkarpacia do Gdańska pokonywana będzie w nieco ponad półtorej godziny.

Jak powiedział prezes zarządu spółki Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" Stanisław Nowak, na razie przewoźnik uruchamia linię na czas wakacji, czyli od 25 czerwca do 29 sierpnia.

- Przekonamy się, czy sezonowa formuła tych połączeń okaże się na tyle interesująca dla pasażerów, że być może warto będzie ją rozszerzyć na cały rok. Myślę, że mieszkańcy Podkarpacia, jak i Pomorza, zyskują dzięki temu szybki i łatwy dostęp do miejsc, do których podróż drogą lądową od lat była długa i uciążliwa - dodał Nowak.

Zdaniem prezesa zarządu Jet Air Krzysztofa Wicherka, otwarcie trasy w okresie wakacyjnym powinno zainteresować osoby, które chcą szybko i komfortowo dostać się do nadmorskich kurortów.

Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" obsługuje obecnie połączenia: Londyn, Nowy Jork, Frankfurt, Dublin, Birmingham, Bristol, Liverpool, East Midlands oraz Warszawa. Trasy obsługiwane są przez Ryanair, LOT oraz Lufthansę.

Jet Air jest polską, prywatną linią lotniczą, istniejącą od 2001 roku. W roku 2009 linia przewiozła ponad 40 tys. pasażerów. Obecnie samoloty Jet Air obsługują regularne połączenia m.in. do Drezna, Gdańska, Krakowa, Warszawy i Zielonej Góry.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.