PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe połączenie z lotniska w Jasionce

  • PAP    18 lipca 2014 - 16:09
Nowe połączenie z lotniska w Jasionce

Od 3 listopada tego roku z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce będzie można polecieć m.in. do Paryża, Brukseli, Edynburga i Tel Awiwu. Połączenia obsługiwać będzie nowy polski przewoźnik 4You Airlines.
Jak powiedział wiceprezes linii Michał Mikołajczak, podrzeszowski port będzie też bazą operacyjną przewoźnika.

"Jesteśmy nową linią lotniczą, która w czerwcu zaczęła działać na rynku czarterowym. Do końca października planujemy przewieźć ok. 200 tys. pasażerów. W związku z rozwojem firmy postanowiliśmy wejść w trochę inny segment i będzie świadczyć niskokosztowe połączenia regularne" - dodał.

Z Jasionki od 3 listopada przewoźnik będzie latał do Paryża (trzy razy w tygodniu), Barcelony, Rzymu, Mediolanu, Dortmundu, Brukseli, Edynburga (dwa razy w tygodniu) oraz do Tel Awiwu (raz w tygodniu).

Przewoźnik od 1 sierpnia rozpocznie promocyjną sprzedaż biletów. Pula 7 tys. biletów na wszystkie kierunki będzie oferowanych w cenie 47 zł.

Linia dysponuje trzema samolotami Airbus A320, w listopadzie będzie miała do dyspozycji czwarty. Samoloty mogą pomieścić 180 pasażerów.

Jak powiedział prezes podrzeszowskiego lotniska Stanisław Nowak, dla portu nowy przewoźnik oznacza "początek nowej ery". Podkreślił, że ważne jest też to, iż port będzie bazą dla przewoźnika. "Oznacza to wielki krok do przodu w kontekście wykorzystania naszej infrastruktury technicznej, na czele z nowo wybudowanymi hangarami do obsługi technicznej samolotów" - dodał.

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć m.in. do Frankfurtu, Warszawy, Londynu, Manchesteru oraz Oslo. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Eurolot.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.