PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe promy z Gdyni

  • AZA    3 listopada 2010 - 14:38
Nowe promy z Gdyni

Jutro wchodzi do eksploatacji na linii Gdynia - Karlskrona pierwsza z dwóch nowych siostrzanych jednostek Stena Line - Stena Vision. Statek wypłynie w pierwszy rejs z gdyńskiego portu o godz. 21.00.
Stena Vision oraz jej bliźniacza jednostka - Stena Spirit - zostały zbudowane w 1987 r. Ich długość wynosi 175 m, a szerokość - 30 m. Wcześniej pływały pod innymi nazwami na linii Geteborg - Kilonia. Nowe nazwy zostały wyłonione w ogólnopolskim konkursie, na który przysłano łącznie 14 000 propozycji.

Na potrzeby nowej trasy Stenę Vision przebudowano w stoczni w Geteborgu (Szwecja). Całkowity koszt przekroczył 160 milionów koron (ok. 70 mln zł).

Statek może zabrać na pokład 1700 pasażerów i 120 ciężarówek. Atrakcjami Steny Vision, którymi nie dysponowały dotychczas eksploatowane na tej linii promy Stena Baltica oraz Finnarrow są: centrum SPA, eleganckie restauracje, liczniejsze bary, nowoczesne sale konferencyjne i prawie 500 kabin, w tym z panoramicznym widokiem na morze. Podróż do Szwecji trwać będzie podobnie jak ostatnio - 9 godzin.

Stena Spirit przybędzie do Gdyni wiosną 2011 r., prawdopodobnie 1 kwietnia.

W dniach 4-7 listopada statek Finnarrow zastąpi na linii Gdynia-Karlskrona prom Stena Baltica, który w stoczni w Landskrona (Szwecja) przejdzie serwis stabilizatorów. Od 8 listopada na linii Gdynia-Karlskrona promy Stena Vision i Stena Baltica będą kursować zgodnie z rozkładem rejsów, a prom Finnarrow opuści linię.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.