Nowe słupy ogłoszeniowe w mieście

W czterech miejscach Swarzędza usytuowano słupy ogłoszeniowe. Są dobrze widoczne i kolorowe, co zachęca do umieszczania na nich ważnych dla mieszkańców informacji.
Znajdują się w czterech, intensywnie uczęszczanych miejscach: pierwszy przy ulicy Granicznej, obok nowo powstałego ronda, na parkingu Agrobexu, drugi przy rondzie u zbiegu ulic Granicznej i Tysiąclecia, kolejny na miejskim targowisku przy ulicy Zamkowej i ostatni na osiedlu Czwartaków, niedaleko marketu Biedronka.

Być może dzięki obecności specjalnych słupów i opiece nad nimi z latarni oraz przystanków autobusowych znikną przestarzałe, szpecące i często obdarte plakaty, czy ulotki, których obecność w takich miejscach często jest bezprawna.

Kodeks Wykroczeń informuje wszak, że umieszczanie w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszeń, plakatów, ulotek bez zgody zarządzającego tym miejscem podlega karze. Na nowych słupach dozwolone jest umieszczanie ogłoszeń prywatnych.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Swarzędz w najbliższym czasie w mieście pojawią się nowe słupy ogłoszeniowe, które pomogą utrzymać w mieście plakatowy porządek. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE