PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe szynobusy w Nowym Roku

  • BEZ    31 grudnia 2009 - 10:26
Nowe szynobusy w Nowym Roku

Już na początku 2010 roku, do dyspozycji mieszkańców Warmii i Mazur, zostaną oddane kolejne, dwa dwuczłonowe autobusy szynowe. Nowoczesne pojazdy będą kursowały na trasach Olsztyn – Ełk oraz Olsztyn - Pisz.
5 stycznia 2010 roku o godz.10.30 na dworcu PKP w Ełku nastąpi uroczysty odbiór autobusu szynowego „EŁK”, który będzie kursował na trasie: Olsztyn – Ełk. 06 stycznia 2010 roku o godz.09.00 na dworcu PKP w Olsztynie, nastąpi uroczysty odbiór autobusu szynowego „OLSZTYN”, który będzie kursował na trasie: Olsztyn - Pisz.

- Z roku na rok na polskich drogach jeździ coraz więcej kierowców samochodów osobowych. W ten sposób odwykliśmy trochę od podróży pociągami. Oddane wkrótce do dyspozycji mieszkańców naszego regionu dwa kolejne, nowoczesne, wygodne i komfortowe pojazdy mają z jednej strony zachecić do wyboru właśnie tego środka lokomocji, a z drugiej pomóc samym Przewozom Regionalnym w stawaniu się konkurencyjnym i wygodnym zarazem środkiem transportu – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Wamrmińsko-Mazurskiego.

- Jesteśmy optymistami i uważamy, że kto raz przejedzie się nowymi szynobusami, będzie z nich częściej korzystał. Napływ nowych pasażerów z innych regionów Polski chcemy też wykorzystać do promocji regionu w ramach kampanii „Mazury Cud Natury”. Stąd w nowych szynobusach będziemy reklamować naszą akcję – dodaje Marszałek Protas.

Pojazdy zostały zakupione w ramach projektu: „Zakup 3 sztuk dwuczłonowych autobusów szynowych dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Pierwszym z trzech oddanych szynobusów, był szynobus „Elbląg”, który w swoją pierwszą podróż na trasie Elbląg – Olsztyn wyruszył 30 listopada 2009 roku.

Całkowita wartość projektu: 28 265 874,00 zł. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 18 220 182,38zł oraz budżetu Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego: 10 045 691,62 zł. Projekt sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007 – 2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.