PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe TBS-y w Chorzowie

  • GK/um.chorzow.pl    27 września 2011 - 13:34
Nowe TBS-y w Chorzowie

Przekazanie mieszkań wybudowanych w ramach Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego odbędzie się w środę 28 września w Chorzowie, w budynku przy ul. Karola Miarki 15-17.
Budynek przy ul. Karola Miarki w Chorzowie, jest 10 inwestycją Regionalnego TBS w tym 7 na terenie miasta Chorzowa, gdzie powstało do tej pory w ramach RTBS 210 mieszkań.

W nowo oddanym budynku znajduje się 20 lokali mieszkalnych na wynajem oraz garaż wielostanowiskowy z 14 miejscami postojowymi. Inwestycja ta została zrealizowana w ramach programów rządowych popierania budownictwa mieszkaniowego.

Regionalne TBS zostało założone w 1997 roku. Od tej pory RTBS zrealizowało 9 inwestycji z 305 mieszkaniami na wynajem. Spółka działa na terenie miast: Chorzów, Ruda Śląska i Łazy. Ponadto w ramach Raciborskiego TBS Regionalny TBS zrealizował 5 inwestycji z 166 mieszkaniami.

Łączna powierzchnia użytkowa budynku przy ul. Karola Miarki 15 -17 to 1 453,56 mkw. Inwestycja została zrealizowana w okresie od sierpnia 2010 r. do sierpnia 2011 r.

W budynku znajduje się 20 mieszkań. Jedno mieszkanie w budynku przystosowane jest dla osoby niepełnosprawnej.

Projektantem budynku jest Biuro Usług Architektonicznych PROFIL Spółka z o.o. z siedzibą w Chorzowie przy ul. Przyjemnej 14. Generalnym wykonawcą robót budowlanych było Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud SA z siedzibą w Katowicach przy ul. Drzymały 15. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.