PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe trasy autobusów w Konstancinie

  • www.Konstancin24.eu    14 marca 2012 - 09:50

W weekend zostały zmienione dotychczasowe trasy mikrobusów L14, L15 i L16, które od zeszłego roku jeżdżą po gminie Konstancin-Jeziorna.
Zmiany zostały wprowadzone na wniosek mieszkańców, by usprawnić lokalną komunikację i umożliwić pasażerom dogodne przesiadki.

Uruchamiając lokalną komunikację mikrobusową, burmistrz zapowiadał, że zarówno trasy, jak i rozkłady jazdy będą przez pewien czas modyfikowane, by połączenia jak najlepiej służyły pasażerom. Zmiany, które zostały wprowadzone w ostatnią sobotę, zaproponowali sami mieszkańcy, którzy w lutym wzięli udział w dyskusji na temat nowych mikrobusów. Co prawda urzędnikom nie udało się spełnić wszystkich oczekiwań użytkowników nowej komunikacji miejskiej, ale nowe trasy z pewnością wyjdą pasażerom na dobre.

Najważniejsze, że rozkłady jazdy tzw. elek zostały dostosowane do kursów autobusów ZTM, jadących do Warszawy i Piaseczna. Wcześniej autobusy mijały się z elkami i przesiadki sprawiały sporo problemów – mieszkańcy musieli czekać na autobus lub mikrobus nawet po kilkadziesiąt minut.

Urzędnicy zsynchronizowali rozkłady jazdy na przystanku w Klarysewie, na którym zatrzymują się wszystkie linie kursujące po gminie Konstancin-Jeziorna.

Mikrobus linii L14 po zmianie trasy w obu kierunkach będzie jeździł ul. Mirkowską, Warszawską i Al. Wojska Polskiego w Konstancinie. Dzięki temu elka dowiezie pasażerów do centrum miasta, a przede wszystkim do przystanków umożliwiających przesiadkę do autobusów, jadących w stronę Piaseczna lub Warszawy. Następnie mikrobus pojedzie dotychczasową trasą przez Ciszycę, Habdzin, Opacz, Łęg, Czernidła i Gassy.

Trasa linii L15 i L16 zostanie wydłużona, by lepiej skomunikować gminę. Mikrobus jadący od Grapy będzie teraz skręcał w Al. Wojska Polskiego. Później pojedzie ul. Mirkowską do Klarysewa, gdzie skręci w ul. Warszawską. Następnie na rondzie Armii Krajowej mikrobus skręci w ul. Piaseczyńską i pojedzie w stronę Czarnowa, w którym zaplanowano pętlę. Jak dotychczas linia będzie jeździła trasą: Czarnów – Konstancin-Jeziorna – Borowina – Kawęczynek – Słomczyn – Łyczyn – Słomczyn – Cieciszew – Parcela – Obory – Konstancin-Jeziorna – Czarnów.

Identyczną trasę w odwrotnym kierunku będzie pokonywało L16. Żeby wydłużyć trasę, zlikwidowano ostatnie kursy obu linii.

Niestety władze miasta w tym roku nie są w stanie sfinansować dodatkowych kursów nowego autobusu linii 742, który od zeszłego roku jeździ na trasie Warszawa – Konstancin-Jeziorna – Góra Kalwaria. W zeszłym roku tylko osiem z piętnastu kursów dojeżdżało do Góry Kalwarii.

Od lutego wszystkie autobusy tej linii dowożą pasażerów do samego centrum sąsiedniego miasta. Nowa linia cieszy się ogromną popularnością i autobus w godzinach szczytu pęka w szwach. Samorządowcy w przyszłym roku będą musieli sfinansować dodatkowe kursy. Teraz, żeby poprawić komfort jazdy będą możliwe tylko zmiany w rozkładzie. Prawdopodobnie zwiększy się liczba kursów rano i po południu, ale poza szczytem częstotliwość autobusów zostanie zmniejszona.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.