PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe, wyższe bonifikaty na wykup mieszkań komunalnych w Łodzi

  • JS    15 stycznia 2018 - 23:16
Nowe, wyższe bonifikaty na wykup mieszkań komunalnych w Łodzi
Najemcy mieszkań w budynkach wybudowanych przed 1 stycznia 1946 r., wykupią lokal aż z 90-procentową bonifikatą (fot. z arch. UMŁ)

Od 17 stycznia można składać wnioski na wykup mieszkań komunalnych z nowymi, wyższymi bonifikatami, które w zależności od daty budowy wynoszą od 60 do 90 procent
- Mam nadzieję, że łodzianie skorzystają z tej oferty i staną się właścicielami lokali, które wynajmują, a propozycja miasta jest pod tym względem bardzo atrakcyjna, bo niektóre będzie można wykupić już za 10 procent ich wartości - powiedział wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Zgodnie z przyjętą w grudniu uchwałą Rady Miejskiej w Łodzi, najemcy mieszkań w najstarszych budynkach, wybudowanych przed 1 stycznia 1946 r., wykupią lokal z 90-procentową bonifikatą. Lokatorzy budynków wybudowanych między 1946 a 1989 r. - wykupią lokal z 80-procentową zniżką, a mieszkańcy najnowszych budynków gminnych, czyli tych wybudowanych po 1989 r. kupią mieszkanie z 60-proc. bonifikatą.

Najwyższe bonifikaty przysługują najemcom, którzy wykupią mieszkanie wpłacając całą kwotę jednorazowo. Dla kupujących mieszkanie na raty ulga zmniejsza się o 10 proc. Można składać wniosek o wykup lokalu w budynkach, w których od zakończenia budowy lub kapitalnego remontu minęło minimum 10 lat.

Jak podkreślił Mariusz Pujan, zastępca dyrektora Wydziału Zbywania i Nabywania Nieruchomości UMŁ, miasto sprzedaje lokale z dużą bonifikatą, by powstały silne wspólnoty mieszkaniowe, które będą mogły same decydować np. o remontach i usprawnieniach w swojej nieruchomości. Aby rozpocząć proces prywatyzacji danej posesji potrzeba zgody co najmniej połowy lokatorów, tak by udziały prywatne w nieruchomości wyniosły minimum 50 procent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.