PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe zasady gospodarowania odpadami w Warszawie

  • AT    24 kwietnia 2013 - 21:00
Nowe zasady gospodarowania odpadami w Warszawie

Trwa miejska kampania informująca o zmianach związanych z nowym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi w Warszawie. Jako pierwsi materiały informacyjne otrzymali mieszkańcy domów jednorodzinnych.
Z pierwszym dniem lipca samorząd będzie miał obowiązek odbierania odpadów i pobierania opłat za ich odbiór.

By przygotować warszawiaków na nadchodzące zmiany, urząd prowadzi kampanię informacyjną. W pojazdach komunikacji miejskiej można zobaczyć spoty zapowiadające zmiany, w stacjach radiowych emitowane są krótkie informacje m.in. na temat wypowiadania umów z firmami dotychczas odbierającymi odpady z domów i biur, sposobu składania deklaracji o wysokości opłaty. Trwa cykl spotkań z właścicielami i zarządcami nieruchomości.

Czytaj też: Połowa gmin nie rozpoczęła jeszcze przetargów na odpady

Do właścicieli domów jednorodzinnych dotarła pierwsza tura ulotek, które w prosty sposób podpowiadają, jak przygotować się do nadchodzących zmian. Dowiemy się z nich, jak skutecznie wypowiedzieć obecnie obowiązującą umowę, poprawnie wyliczyć tzw. opłatę śmieciową i złożyć deklarację oraz w jaki sposób segregować odpady.

Druga tura ulotek adresowanych do mieszkańców domów jednorodzinnych będzie dostarczona do końca tego tygodnia. Przewidziany jest kolportaż uzupełniający.

Jeśli do 28 kwietnia właściciel domu jednorodzinnego nie otrzyma tych materiałów do swojej skrzynki pocztowej, może uzyskać je wysyłając zgłoszenie według formatu: nazwa dzielnicy, nazwa ulicy, numer domu na adres e-mail: kolportaz@um.warszawa.pl lub dzwoniąc pod numer infolinii 800 70 70 47.

Do 20 maja będą odbywać się spotkania informacyjne dla zarządców i właścicieli nieruchomości. Na każdym z nich przedstawiciele urzędu, odpowiedzialni za przygotowanie nowego systemu gospodarki odpadami, odpowiadają na pytania i objaśniają praktyczne kwestie związane z lipcowymi zmianami.

Więcej informacji na temat reformy rynku odpadów komunalnych na seminarium pod patronatem portalu PortalSamorządowy.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.