PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe zasady sprzedaży mieszkań komunalnych w Legnicy

  • GK/portal.legnica.eu    24 października 2011 - 11:35
Nowe zasady sprzedaży mieszkań komunalnych w Legnicy

Od 29 października zmienią się dotychczasowe zasady prywatyzacji mieszkań komunalnych w Legnicy.
Wojewoda Dolnośląski ogłosił 14 października w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego uchwałę Rady Miejskiej Legnicy zmieniającą uchwałę w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność gminy Legnica.

Oznacza to, że po upływie 14 dni od tego faktu, czyli od 29 października br., uchwała stanie się obowiązującym aktem prawa lokalnego.

Uchwała dotyczy zmiany dotychczasowych zasad prywatyzacji mieszkań komunalnych w Legnicy.

– Celem zmian – wyjaśniał we wrześniu Prezydent Tadeusz Krzakowski (zabierz głos/oceń prezydenta) – jest zachęcenie legniczan do szybszego deklarowania wykupu mieszkań na dotychczasowych, obowiązujących od ponad 7 lat warunkach. Chcemy także wiedzieć, ilu jeszcze lokatorów jest zainteresowanych kupnem mieszkania, co ułatwi gospodarowanie zasobami.

Obecnie połowa liczącego 16 tysięcy mieszkań zasobu komunalnego została już sprzedana. Nowe przepisy stanowią, że do 30 czerwca 2012 roku będzie można składać wnioski o wykup mieszkań na dotychczasowych zasadach, czyli z bonifikatą 97 lub 95 procentową.

Faktyczne procedury przygotowania i przeprowadzenia transakcji kupna-sprzedaży z bonifikatą będą oczywiście trwać również po tym terminie. Jednocześnie każdy wniosek złożony po 30 czerwca 2012 r. nie będzie już rozpatrywany na dotychczasowych zasadach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.