PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe "zebry" i chodniki w Jaworznie

  • WiadomosciZaglebia.pl    18 października 2013 - 08:17
Nowe "zebry" i chodniki w Jaworznie

Zakończyły się prace związane z wyznaczeniem nowych przejść dla pieszych w Jaworznie. Odnowienie i wymalowanie nowych znaków „zebra" było okazją także do odbudowania nowych odcinków chodników. Zadowoleni powinni być także rowerzyści ponieważ obniżono w wielu miejscach krawężniki.
Robotnicy najpierw wzięli się do pracy w rejonie skrzyżowania ulic Wyzwolenia z ulicą Ks. Mroczka w Ciężkowicach. Zbudowano tam nowy chodnik i ściek odprowadzający wodę. Pojawiły się także nowe przejścia dla pieszych. Kolejna „zebra" powstała także na ul. Wilkoszyn koło cmentarza komunalnego. Na takie rozwiązanie pozwoliło wybudowanie chodnika łączącego przejście z peronem przystankowym.

Nowa organizacja ruchu obowiązuje także na ul. Chopina. Dotychczasowe przejście dla pieszych zostało przeniesione w głąb ulicy Chopina. Wcześniejsze położenie powodowało zagrożenie w ruchu. Lokalizacja przejścia tuż obok ekranów dźwiękochłonnych ograniczała widoczność kierujących pojazdami jak i pieszych. Z tej trasy korzystają także pojazdy o dużym tonażu. Dlatego taka lokalizacja mogła zmniejszyć bezpieczeństwo na drodze. Dodatkowo przejścia dla pieszych zostały odnowione m.in. w Jeleniu, Długoszynie, Osiedlu Stałym, Gigancie oraz w Cieżkowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.