PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowelizacja ustawy śmieciowej najpierw w KWRiST

  • bad    23 lipca 2014 - 11:10
Nowelizacja ustawy śmieciowej najpierw w KWRiST

Sejmowe komisje ochrony środowiska i samorządu nie rozpatrzą w środę sprawozdania podkomisji nadzwyczajnej, zajmującej się nowelizacją przepisów dotyczących gospodarki odpadami.
Podkomisja nadzwyczajna miała w środę złożyć sprawozdanie o poselskich projektach ustaw: o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz o zmianie ustawy o własności lokali (druk nr 2377) oraz o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (druk nr 2404).

Czytaj też: Koniec poselskich prac nad małą nowelizacją ustawy śmieciowej

Posiedzenie połączonych komisji zdecydowano się odwołać na prośbę Andrzeja Porawskiego, dyrektora biura Związku Miast Polskich. W opinii organizacji samorządowych, będących członkami KWRiST, a także regionalnych, współdziałających w ramach nieformalnego Ogólnopolskiego Porozumienia (OPOS) czasu na zaopiniowanie projektu było zbyt mało (opublikowano go 22 lipca).

Samorządowcy zaproponowali, by sprawozdanie przed komisjami sejmowymi poprzedzić rozpatrzeniem projektu nowelizacji w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

- Najpierw przedyskutujemy zmiany legislacyjne w KWRiST, potem ewentualne uwagi znajdą się w sprawozdaniu. Procedura będzie więc inna jedynie technicznie, ale scenariusz taki, jaki zakładałem - wyjaśnia Tadeusz Arkit z PO.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.