PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesną EkoStację otworzą w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl    15 maja 2014 - 11:07
Nowoczesną EkoStację otworzą w Swarzędzu

W Swarzędzu przy ulicy Rabowickiej otwarta zostanie nowoczesna stacja recyklingu dla mieszkańców naszego miasta i okolic - STENA EkoStacja. Oficjalne otwarcie zaplanowano na czwartek 15 maja.
Z okazji otwarcia nowoczesnej stacji recyklingu, w sobotę 17 maja zaplanowano piknik ekologiczny. Impreza odbędzie się w godz. 10-15 na terenie stacji przy ul. Rabowickiej 2 w Swarzędzu. Dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach tworzenia instrumentów z recyklingu i nauki gry na nich, a także w konkursach z nagrodami - segregacji odpadów na czas lub grze komputerowej Recycle Drop. Gości po stacji oprowadzą pracownicy, którzy podpowiedzą, w jaki sposób należy sortować odpady i pokażą, w jaki sposób działa placówka.

Podczas pikniku Stena Recycling przeprowadzi również zbiórkę surowców, których powtórne przetworzenie chroni naturalne środowisko. Dlatego zachęcamy do przyniesienia elektrośmieci, makulatury, butelek PET i puszek. W zamian rozdawane będą nasiona kwiatów i sadzonki. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

STENA EkoStacja w Swarzędzu to już druga w Polsce stacja recyklingu dla mieszkańców, która została stworzona przez firmę na bazie skandynawskich doświadczeń w zakresie organizacji oraz prowadzenia zbiórki odpadów i jest przykładem połączenia rozwiązań ekologicznych i efektywnych ekonomicznie.

Pierwsza STENA EkoStacja powstała w 2012 roku w Warszawie - można w niej oddać wszystkie surowce wtórne oraz odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne. Poddane one zostają recyklingowi lub utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami.

Wartości dla środowiska i mieszkańców, które niesie jej obecność zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Organizacja ta uznała funkcjonowanie stacji za przykład Dobrej Praktyki w zakresie dbania o środowisko. Tym samym warszawska STENA EkoStacja wyróżniona została w roczny raporcie "„Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2012" oraz jako "Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca" nadana przez CSR.pl.

STENA EkoStacja przy ulicy Rabowickiej 2 w Swarzędzu będzie czynna przez cały tydzień, od pn. do pt. w godz. od 7:00 do 17:00, a w weekendy od 8:00 do 14:00.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.