PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesna oferta kolejowa na Euro 2012?

  • PAP    22 lipca 2010 - 19:50
Nowoczesna oferta kolejowa na Euro 2012?

Oferta na Euro 2012, nad którą pracują polskie i ukraińskie koleje, była jednym z tematów spotkania szefów dwóch spółek w Warszawie.
Jak poinformował Wrzosek, Grupa PKP była reprezentowana przez prezesa PKP SA Andrzeja Wacha, a Koleje Ukraińskie - przez dyrektora generalnego Michaiła Kostiuka.
 
Firmy planują przygotować na mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które w 2012 r. odbędą się w Polsce i na Ukrainie, specjalną ofertę połączeń kolejowych między głównymi miastami Polski i Ukrainy. Pociągi, które będą jeździły na tych trasach, mają wykorzystywać automatyczny system zmiany rozstawu kół w wagonach ze standardowego na szeroki. Jak poinformował rzecznik, od zeszłego roku na trasie Wrocław - Kraków - Lwów - Wrocław działa połączenie PKP Intercity z wykorzystaniem takiego systemu.
 
Kolejarze szacują, że podstawowymi kolejowymi przejściami granicznymi między Polską a Ukrainą podczas mistrzostw będą przejścia w Dorohusku i Medyce. - Obie strony przygotowują odpowiednią liczbę pociągów do obsługi połączeń przez te przejścia, które zapewnią skomunikowanie ze sobą, na stacjach granicznych, pociągów łączących miasta gospodarzy mistrzostw w obu krajach - poinformował Wrzosek. 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • osskaa, 2010-07-23 13:04:35

    Wrocław - Lwów 20h hihi,