PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesna: PiS miało budować mieszkania już w 2005 roku

  • Parlamentarny.pl    14 października 2016 - 17:10
Nowoczesna: PiS miało budować mieszkania już w 2005 roku
W programie "Sygnały dnia" Katarzyna Lubnauer powiedziała, że "struktura mieszkań w Polsce jest zadziwiająca" (fot. nowoczesna.org)

• Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej zwraca uwagę, że PiS chciało w 2005 roku budować już mieszkania dla Polaków, z czego nic nie wyszło.
• Dodaje, że jak na kraj niezamożny, mamy zaskakująco wiele mieszkań na własność i mało na wynajem.
• Uważa, że podpisanie listów intencyjnych z samorządami to mało, by powiedzieć, że program już wystartował.
Katarzyna Lubnauer w programie "Sygnały dnia" na antenie radiowej Jedynki powiedziała, że "struktura mieszkań w Polsce jest zadziwiająca". Dodała, że jak na kraj niezamożny, mamy zaskakująco wiele mieszkań na własność i mało na wynajem. Dostrzeżenie tego problemu, jak stwierdziła, "nie jest wielką chlubą".

Jak wyliczyła posłanka, bazując na obietnicach rządu, rocznie musiałoby powstawać w Polsce ok. 300 tys. mieszkań, czyli dwukrotnie więcej niż obecnie. Tymczasem, jej zdaniem, trudno mówić w ogóle o rozpoczęciu programu, bo na razie zostały tylko podpisane listy intencyjne z samorządami.

- To jest zresztą bardzo podobne do tego programu 3 miliony mieszkań, które chciało w 2005 roku budować Prawo i Sprawiedliwość i z którego nie powstało ani jedno mieszkanie - zauważyła.

Czytaj też: Mieszkanie Plus to opcja dla tych, którzy chcą być mobilni

I dodała. - Nie ma jeszcze żadnych ustaw, które miały wpłynąć w związku z tym programem, nie mamy jeszcze pełnego bilansu finansowania tego programu, nie mamy jeszcze żadnych propozycji konkretnych - powiedziała Lubnauer.

Czytaj całość TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.