PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesne automaty biletowe w łódzkich autobusach

  • PAP    14 czerwca 2011 - 11:52
Nowoczesne automaty biletowe w łódzkich autobusach

55 nowoczesnych automatów biletowych pojawi się w przyszłym tygodniu w autobusach MPK w Łodzi.
Urządzenia dla miejskiego przewoźnika dostarczyła Mennica Polska. Następne automaty mają być montowane w kolejnych nowych pojazdach, zakupionych przez MPK.

Automaty pojawią się w specjalnie oznakowanych autobusach. Nie będą pobierać prowizji, a pasażer kupi bilet zgodnie z taryfą obowiązującą w Łodzi – poinformował Bogumił Makowski z łódzkiego MPK.

Automaty będą sprzedawać bilety jednorazowe czasowe, jednoprzejazdowe oraz grupowe i rodzinne. Urządzenia umożliwiają kupienie maksymalnie 10 biletów a górną wartość transakcji określono na 50 zł.

Ponadto akceptują monety i wydają resztę w monetach – w nominałach od 10 groszy do 5 złotych. Ze względu na to, że automat nie przyjmuje monet pięciogroszowych, bilety ulgowe 10-minutowe (które kosztują 85 groszy) będzie można kupować tylko w parzystej wielokrotności, maksymalnie do 10 sztuk.

Będzie można także zapłacić za bilet zbliżeniowymi kartami płatniczymi MasterCard PayPass, Maestro PayPass oraz Visa PayWave.

„Obsługa automatu jest niezwykle prosta. Pasażer wybiera na ekranie dotykowym typ biletu, który chce kupić, a następnie urządzenie wskazuje mu możliwości zapłaty i drukuje bilet. Automaty drukują bilety, które należy skasować” – dodał Makowski.

Nie chciał ujawnić kosztów zakupu automatów. W czerwcu i lipcu łódzkie MPK oraz Mennica Polska będą analizować przydatność urządzeń oraz usuwać ewentualne niedogodności dla pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.