Nowoczesnym tramwajem na stadion i na osiedle

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska
  • 26-01-2011
  • drukuj
Za około 100 mln zł powstanie we Wrocławiu nowe torowisko. Jak podaje "Gazeta Wrocławska" po nowych szynach wozy Tramwaju Plus zawiozą kibiców na nowo budowany stadion, a mieszkańców na osiedle Kozanów.

Torowisko z dwoma przystankami końcowymi powstać ma do końca roku. Już zaczęła się wycinka drzew wzdłuż ul. Pilczyckiej, wyburzone zostały budynki stojące na trasie tramwaju, przełożono też sieci ciepłownicze.

Powstaną też ekrany akustyczne - wzdłuż ul. Pilczyckie.  A od skrzyżowaniem z Milenijną do Gwareckiej, wzdłuż torów zostanie wybudowana ścieżka rowerowa z odnogą wzdłuż Dokerskiej.

- Budowę torowiska i remont ulicy przeprowadzimy tak, by ulica była przygotowana do poszerzenia w przyszłości - mówi dla "Gazety Wrocławskiej" Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, odpowiadającej za przebudowę dróg i torów wokół powstającego na Euro stadionu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

PO co ttle wydawać.NA STADION czy NA OSIEDLE można dostać się autem albo NAWET PIESZO !!!Jak sie CHCE gdzieś bYĆ to nie ma przeszkód,przynajmniej dla mnie...

WŁOSEK, 2011-01-26 10:24:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE