PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowogard może już pić wodę z kranu

  • PAP    3 września 2012 - 13:15
Nowogard może już pić wodę z kranu

Mieszkańcy Nowogardu, którzy nie mogli korzystać z wody do celów spożywczych, mają już wolną od bakterii wodę w kranach – poinformowano w poniedziałek w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.
Inspekcja sanitarna zniosła w poniedziałek obowiązujący od piątku zakaz używania do celów spożywczych wody z miejskiego wodociągu.

Wcześniej ok. 1400 mieszkańców 17-tysięcznego miasta mogło jedynie korzystać z wody w celach sanitarnych. Inspektorzy sanepidu stwierdzili bowiem w niej bakterie z grupy coli, w tym escherichia coli.

Jak powiedział dyrektor Przedsiębiorstwa Usług Wodnych i Sanitarnych w Nowogardzie Ryszard Sobierajski, przeprowadzono dezynsekcję sieci wodociągowej i badania potwierdziły, że nie ma już w niej bakterii.

Dodał jednak, że dotychczas nie wykryto źródła zanieczyszczenia wody. Z pewnością nie było go w ujęciu wody – podkreślił. Na bieżąco sprawdzana jest jakość wody w wodociągu miejskim, jak i przyłącza do niego.

W ostatnich dniach nowogardzianie mieli dwukrotnie problemy z wodą w kranach. W minioną środę inspektorzy sanitarni wydali analogiczny zakaz dotyczący innych ulic w mieście. Problemy z wodą miało wówczas kilkuset mieszkańców. Zakaz odwołano w czwartek.

Szczepy bakterii coli są groźne dla zdrowia, mogą powodować m.in. zaburzenia układu pokarmowego, bóle brzucha, zakażenia układu moczowo-płciowego, mdłości i wymioty.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.