PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy buspas w stolicy

  • PAP    22 listopada 2011 - 18:46
Nowy buspas w stolicy

Mieszkańcy warszawskich dzielnic Wola i Bemowo będą mogli od 1 grudnia szybciej dojechać autobusem do centrum Warszawy. Wzdłuż ul. Górczewskiej będzie bowiem uruchomiony nowy buspas - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.
Buspas został wytyczony na czterokilometrowym odcinku między ulicami: Powstańców Śląskich i Młynarską - w kierunku centrum. Będzie działał w godzinach porannego i popołudniowego szczytu (7.00 - 10.00 oraz 14.00 - 19.00).

Jak podkreślono, w celu wzmocnienia komunikacji na tym ciągu zwiększona zostanie częstotliwość linii 523, a ul. Górczewską rozpocznie kursowanie także linia 512.

Na buspas będą mogły wjechać także taksówki oraz pojazdy Miejskiego Transportu Osób Niepełnosprawnych - czyli busy przewoźników, którzy świadczą usługi na podstawie umów z urzędem miasta stołecznego Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta).

Według ZTM korzyści z buspasa na Górczewskiej będą szczególnie odczuwalne w czasie budowy II linii metra.

Na czas budowy metra przy placu Wileńskim, zostały wytyczone tymczasowe buspasy na Jagiellońskiej i Targowej. Od granic miasta, o odcinek pomiędzy ulicami Krynoliny i Fantazyjną, wydłużono buspas na Radzymińskiej w kierunku centrum. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.