PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy plan dla Modlina - województwo mazowieckie wchodzi do gry

  • Przegląd prasy / Dziennik Gazeta Prawna    6 marca 2018 - 09:44
Nowy plan dla Modlina - województwo mazowieckie wchodzi do gry
Lotnisko w Modlinie (Shutterstock.com)

Władze Mazowsza rozważają zaproponowanie Przedsiębiorstwu Państwowemu Porty Lotnicze (PPL) odkupienie jego udziałów w podwarszawskim porcie. Spółka nie mówi „nie” - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Wiele zależy od przebiegu najbliższego posiedzenia zgromadzenia wspólników portu lotniczego, do którego może dojść w marcu. Zarząd spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin ma znów wystąpić do udziałowców o zgodę na emisję obligacji. Chodzi o kwotę ok. 60 mln zł na rozbudowę portu do przepustowości 7 mln pasażerów i naprawę dróg kołowania.

W zgodę na tę operację mało kto wierzy, a PPL też nie pozostawia złudzeń co do powodzenia tej inicjatywy. - Stoimy na stanowisku, że pożyczenie 60 mln zł nie rozwiązuje problemu finansowego portu w Modlinie i nie daje jasnych perspektyw - odpisało nam biuro prasowe PPL. Ich zdaniem potrzeby są dużo wyższe, a 60 mln zł wystarczy tylko na załatanie „bieżącej dziury” .

Dlatego samorząd województwa mazowieckiego zamierza podbić stawkę i, w przypadku braku możliwości dogadania się z PPL, wystąpić do państwowej spółki o odsprzedanie jej udziałów (30,39 proc.).

- Województwo już deklarowało gotowość ich odkupienia - podkreśla Marta Milewska z urzędu marszałkowskiego. - Tryb sprzedaży udziałów jest uregulowany umową spółki i uruchamiany z inicjatywy wspólnika, który zamierza zbyć udziały - dodaje.

Więcej na ten temat we wtorkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.