PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy pociąg SKM już na torach

  • GK    22 lipca 2013 - 14:32
Nowy pociąg SKM już na torach

W poniedziałek, 22 lipca, na tory wyjechał dziewiąty pojazd 35 WE dostarczony Szybkiej Kolei Miejskiej przez Newag. To ostatni z pociągów wyprodukowanych, na potrzeby Warszawy, w ramach ubiegłorocznego zamówienia.
- Dzięki naszym konsekwentnym inwestycjom w wymianę taboru, komunikacja szynowa w stolicy jest bardziej efektywna i komfortowa. To sprawia, że warszawska SKM-ka cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców - powiedziała Hanna Gronkiewicz - Waltz, która jechała dzisiaj nowym składem.

W 2012 r. firma z Nowego Sącza dostarczyła sześć jednostek typu 35 WE. W grudniu 2012 r. spółka rozszerzyła zamówienie o kolejne trzy pociągi. Pierwszy z nich dotarł 26 lutego br., drugi - w kwietniu. Kolejny właśnie wyjechał na tory.

Dostarczone pojazdy składają się z sześciu wagonów opartych na czterech dwuosiowych wózkach napędowych oraz na czterech dwuosiowych wózkach tocznych typu Jacobsa.

Wysoki poziom komfortu podróżowania zapewniony jest dzięki zastosowaniu systemu pneumatycznego (poduszek powietrznych). Wszystkie wózki pojazdu zostały wyposażone w hamulce tarczowe. Do napędu elektrycznego zespołu trakcyjnego 35 WE zastosowano osiem asynchronicznych silników elektrycznych o łącznej mocy 3200 kW.

Pojazd został dodatkowo wyposażony w takie urządzenia i systemy, jak m. in. : system rozgłoszeniowy, system monitoringu, system łączności międzykabinowej i łączności z przedziałem pasażerskim, tablice informacyjne, system sygnalizacji pożarowej, automaty do sprzedaży biletów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.