PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy pomysł na zmniejszenie ilości odpadów

  • PAP/AT    17 lipca 2017 - 06:48
Nowy pomysł na zmniejszenie ilości odpadów
Od 2018 r. dane osobowe mają być lepiej chronione (fot.pixabay.com)

Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji na opakowania po napojach. To kolejny pomysł na zmniejszenie ilości odpadów w obiegu.
Producenci są sceptyczni, sklepy nie mówią "nie"; wszyscy czekają na szczegóły ewentualnych propozycji resortu – pisze "Rzeczpospolita".

Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji na opakowania po napojach. To kolejny pomysł na zmniejszenie ilości odpadów w obiegu - informuje "Rzeczpospolita".

Firmy zwracają uwagę, że odpady opakowaniowe to jedynie 15 proc. wprowadzanych na rynek. Zwolennicy tego rozwiązania podkreślają jednak, że opakowania po napojach najłatwiej jest ująć w systemie kaucyjnym ponieważ są dosyć ustandaryzowane - czytamy w artykule.

Czytaj też: Segregacja śmieci na nowych zasadach: Jednakowy system w gminach i dodatkowy pojemnik na odpady

Zdaniem dziennikarzy gazety główny ciężar wdrożenia systemu zbiórki spadłby na sklepy. - Taki system ma oczywiście szereg plusów, ale ocena zależy choćby od tego, kto ponosiłby koszty ustawiania automatów. Małe sklepy nie mają wolnej powierzchni, jaka musiałaby zostać przeznaczona pod takie rozwiązania - ocenia Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.