Nowy prezes Wod-Kan w Bełchatowie

Od 2 lipca prezesem miejskiej spółki Wod-Kan w Bełchatowie jest Edward Olszewski, przewodniczący rady powiatu, polityk PLUSa.
Nowy prezes Wod-Kan w Bełchatowie

Do niedawna pewny kandydat na prezesa PGM, który wkrótce połknie ADM – spółkę, której prezesem przez ostatnie cztery lata był Edward Olszewski.

Prezesem PGM jest Sylwester Topolski. Od minionego tygodnia jest także prezesem ADM. Dzieli swój czas między obie spółki.

Żonglerka prezesami

Z końcem maja został odwołany ze stanowiska prezesa Wod-Kan  Sylwester Melon. Był prezesem tej największej miejskiej spółki od 15 lutego 2008 r. Doszło wtedy do żonglerki prezesami i wysokimi urzędnikami. W końcówce roku 2007 posypała się bowiem koalicja PLUS-PO -PiS.

Prezydent odwołał ze stanowiska wiceprezydenta Barbarę Dobkowską z PiS. To samo miało być w powiecie. Ale tam, żeby odwołać starostę, także z PiS, trzeba było odwołać cały zarząd. ,,Zamach stanu'' się jednak nie udał. Nie odwołany starosta  Jarosław Brózda złożył wniosek o odwołanie swego zastępcy, Edwarda Olszewskiego z PLUSa.

W powiecie rozpoczęła rządy koalicja PiS – Ziemia Bełchatowska, 1 lutego 2008 r. Olszewski został odwołany ze stanowiska wicestarosty. Już 15 lutego 2008 r. został powołany na stanowisko prezesa miejskiej spółki ADM. Stanowisko zostało opróżnione, bo wcześniej odwołany został prezes ADM, polityk PiS Kamil Ładziak.

Na opróżnione stanowisko wiceprezydenta został powołany Janusz Mękarski, prezes Wod-Kan, polityk PO. Opróżnione więc zostało stanowisko prezesa Wod-Kan. Powołany na nie został Sylwester Melon. Wtedy rozpoczęły się w mieście rządy mniejszościowej koalicji PLUS-PO liczącej 8 szabel.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE