PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy punkt obsługi pasażera w Katowicach

  • PAP    31 grudnia 2012 - 16:55
Nowy punkt obsługi pasażera w Katowicach

Od środy w pasażu katowickiego dworca kolejowego będzie działał punkt obsługi pasażera Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP, czwarty taki w regionie.
Będzie w niej można nie tylko kupić bilety, ale też złożyć skargę i zapłacić mandat za jazdę na gapę. Jak przypomniała w poniedziałek rzeczniczka KZK GOP Anna Koteras, tego typu punkty umożliwiają załatwienie w jednym miejscu wszystkich spraw dotyczących komunikacji miejskiej, bez konieczności wizyty w biurze Związku. Dotychczas takie placówki działały w Sosnowcu, Bytomiu i Gliwicach.

W punktach obsługi można nie tylko kupić wszystkie bilety, jakie w swej ofercie ma KZK GOP, ale także uzyskać informacje na temat funkcjonowania komunikacji, złożyć odwołanie, skargę bądź wniosek oraz zapłacić mandat.

„Jak wynika ze statystyk, pasażerowie chętnie korzystają z tej oferty - co miesiąc pracownicy punktów załatwiają ponad 20 tys. spraw" - wskazała Koteras.

Oczywiście najwięcej osób przychodzi do punktów po bilety. Średnio sprzedawanych jest tą drogą prawie 16 tys. biletów - zarówno jednorazowych (ok. 11 tys. miesięcznie), miesięcznych (ponad 3 tys. na miesiąc), jak i kilkudniowych (nieco ponad tysiąc sztuk miesięcznie).

Ponad cztery tysiące razy w miesiącu pasażerowie pytają w punktach obsługi o działanie komunikacji. Ponad sto razy w miesiącu pracownicy KZK GOP w placówkach terenowych przyjmują kary za jazdę na gapę, odwołania od mandatów lub wnioski o ich anulowanie.

„Punkt usytuowany na katowickim dworcu niewątpliwe stanowił będzie duże udogodnienie dla pasażerów. Dobra lokalizacja, a także dogodne godziny otwarcia ułatwią bezpośredni kontakt z pracownikami KZK GOP, co umożliwi załatwienie w jednym miejscu wszystkich spraw dotyczących komunikacji miejskiej" - oceniła Koteras.

Nowy punkt otwarty będzie czynny w dni robocze od godz. 8 do 18, a w soboty od 9 do 15.

KZK GOP to największy organizator komunikacji miejskiej w kraju - tworzy go 25 gmin; obsługuje teren zamieszkany przez ok. 2 mln ludzi. Bilety KZK GOP obowiązują również na terenie sąsiedniego związku - MZKP w Tarnowskich Górach tworzonego przez dziewięć gmin przylegających do aglomeracji katowickiej od północy.

W regionie własne przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej - z odrębnymi biletami - mają Jaworzno i Tychy. Na zlecenie KZK GOP jeździ blisko 600 niskopodłogowych autobusów. Pojazdów starszego typu jest ponad 300.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.