PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich

  • AT/mat. pras.    3 grudnia 2011 - 08:19
Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich został opublikowany w internecie oraz na przystankach obsługiwanych przez przewoźnika.
Rozkład jazdy Kolei Śląskich, który zacznie obowiązywać od niedzieli 11 grudnia, różni się od obecnego, który obowiązuje od 1 października, przede wszystkim większą ilością połączeń między Katowicami (zabierz głos/oceń prezydenta) i Gliwicami (zabierz głos/oceń prezydenta) w dni robocze, szczególnie podczas porannego i popołudniowego szczytu przewozowego. Dopracowany został również takt na linii S1 (Częstochowa - Katowice - Gliwice), na której większość pociągów będzie kursować w równych odstępach czasu.

Ponadto na linii S6 pociągi "Wisełka" i "Stożek" będą kursować dodatkowo codziennie w okresie ferii zimowych w województwie śląskim i w wakacje. Z przyczyn technicznych "Stożek" do Wisły Głębiec w nowym rozkładzie jazdy będzie kursował z  Katowic. Zostanie jednak skomunikowany w Katowicach z innymi pociągami Kolei Śląskich, przyjeżdzających i odjeżdżających do Częstochowy (zabierz głos/oceń prezydenta) i Gliwic. Przewoźnik założył też zwiększoną rezerwę taborową w okresie zimowych złożoną z pojazdów EN76 i EN57.

Spółka zamieściła na swojej stronie internetowej rozkłady jazdy w dwóch formatach - liniowym i stacyjnym. Liniowy rozkład jazdy zawiera wszystkie informacje potrzebne pasażerowi do zaplanowania podróży: godziny odjazdu i przyjazdu do poszczególnych przystanków, odległości między nimi oraz skróconą informację dotyczącą cen biletów

Rozkłady stacyjne zawierają natomiast tylko informacje o godzinach odjazdu pociągów z wybranej stacji. Równolegle rozkłady jazdy rozmieszczane są na stacjach i przystankach kolejowych w województwie śląskim (zabierz głos/oceń marszałka).

W połowie grudnia spółka rozpocznie również dystrybucję kieszonkowych rozkładów jazdy. Ich wersję elektroniczną będzie można również pobrać ze strony internetowej i samodzielnie wydrukować.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.