PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy tabor na trasie Bydgoszcz-Toruń

  • PAP    26 lipca 2013 - 18:19
Nowy tabor na trasie Bydgoszcz-Toruń

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego kupi elektryczne pociągi do obsługi kolei metropolitalnej BiT City w zakładach Pesa.
Nowy tabor pojawi się na torach między Bydgoszczą a Toruniem w 2014 roku.

„Najkorzystniejszą ofertę w rozstrzygniętym właśnie przetargu - 16,5 miliona złotych brutto za jeden pojazd - złożyły Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz" - poinformowała w piątek Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Zgodnie z zamówieniem pierwszy pociąg będzie gotowy już w pierwszym kwartale 2014 roku. Przetarg obejmował zakup dwóch pociągów z możliwością uzupełnienia zamówienia o dodatkowe trzy.

Nowe składy mają posiadać 200-220 miejsc siedzących, klimatyzację, urządzenia umożliwiające przewóz niepełnosprawnych, system audiowizualny i ekologiczne toalety.

„Będą przy tym ciche, przyjazne środowisku i energetycznie oszczędne, przy rozwijanej prędkości 120 kilometrów na godzinę. Chcieliśmy, by zakupowi towarzyszył pięcioletni serwis techniczny producenta" - zaznaczyła Krzemińska.

Dostawa taboru rozpocznie się w momencie zakończenia trwającej już rewitalizacji linii kolejowej numer 18 Bydgoszcz-Toruń, pociągi będą tędy jeździć z prędkością 120 kilometrów na godzinę.

Kolej metropolitalna BiT City to najpoważniejsze przedsięwzięcie infrastrukturalnego w regionie, połączy dwa główne miasta województwa. Zakup taboru jest największym przedsięwzięciem spośród tych, które w ramach BiT City realizuje samorząd województwa.

Łącznie z zagwarantowanym wsparciem z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wydatkowanych zostanie 130 milionów złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.