PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy tramwaj w pobliżu Mierzyna

  • www.Mierzyn24.pl    20 października 2011 - 12:25
Nowy tramwaj w pobliżu Mierzyna

Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, już w przyszłym roku linia tramwajowa nr 10 zostanie wznowiona.
Co ciekawe, nowa trasa, jaką pojadą tramwaje z pewnością ucieszy mieszkańców szczecińskiej dzielnicy Gumieńce, a także położonego w jej pobliżu Mierzyna.

”Rzeczywiście, w planach Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie jest wprowadzenie nowej linii tramwajowej oznaczonej numerem 10” – powiedział Marek Jutrzenka-Trzebiatowski, Zastępca Dyrektora ZDiTM ds. Transportu Miejskiego.

”Planowana trasa tramwaju będzie przebiegać od pętli Gumieńce (ul. Kwiatowa) poprzez pl. Kościuszki, Bramę Portową, Al. Wyzwolenia, Pl. Rodła (powrót przez ul. Matejki). Obecnie przewidywane jest funkcjonowanie linii w godzinach kursowania obecnej linii 8bis. W przypadku większego zainteresowania mogą nastąpić zmiany”.

Na nowy tramwaj będziemy musieli poczekać jeszcze około roku. Reaktywowana linia ruszy bowiem, dopiero po ukończeniu przebudowy torów na Bramie Portowej. Rozpoczęcie prac planowane jest na kwiecień przyszłego roku. Wszystko wskazuje więc na to, że kursy na linii numer 10 wznowione zostaną dokładnie 20 lat po ich zawieszeniu.

Nowa linia tramwajowa jest z pewnością dobrą wiadomością dla mieszkańców Mierzyna korzystających ze szczecińskiej komunikacji miejskiej. Nowy tramwaj wielu osobom ułatwi dojazd do pracy, szkół i sklepów w Szczecinie.

Niestety w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nie udało nam się uzyskać informacji na temat możliwego przedłużenia linii tramwajowej w stronę Centrum Handlowego STER i planowanej Alei Słońca, a co za tym idzie Mierzyna.

Dopiero ta inwestycja znacznie i na stałe poprawiłaby dostęp mieszkańców naszej miejscowości do komunikacji miejskiej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.