PARTNER PORTALU
  • BGK

NSA wyroku nie zmienił

  • PAP    9 października 2013 - 16:31
NSA wyroku nie zmienił

Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał w środę karę ponad 271 tys. zł dla Stołecznego Zarządu Infrastruktury za to, że w 2008 r. korzystała z usług niecertyfikowanej firmy.
Firma ta przeprowadziła na zlecenie Zarządu analizę jakości ścieków.

Karę nałożył w kwietniu 2010 r. na Stołeczny Zarząd Infrastruktury wojewódzki inspektor ochrony. Zarząd odwołał się od tej decyzji do głównego inspektora ochrony środowiska, ale ten utrzymał w mocy decyzję wojewódzkiego inspektora.

Stołeczny zarząd zaskarżył decyzję inspektora do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, lecz sąd oddalił w listopadzie 2011 r. jego skargę. Sąd ustalił, że faktycznie Zarząd zlecił wykonanie analizy ścieków firmie, która nie posiadała odpowiedniego certyfikatu, a więc nie spełniała wymagań z ustawy Prawo ochrony środowiska.

Podobnie orzekł w środę Naczelny Sąd Administracyjny, do którego Stołeczny Zarząd Infrastruktury złożył skargę kasacyjną (sygn. II OSK 1087/12). NSA zgodził się z warszawskim WSA, że kara ponad 271 tys. zł za korzystanie z usług niecertyfikowanej firmy przeprowadzającej analizę jakości ścieków jest zasadna.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.