O 25 proc. wzrośnie liczba fotoradarów przy drogach

Liczba fotoradarów przy polskich drogach wzrośnie o 25 proc. I to jeszcze przed wakacjami.
O 25 proc. wzrośnie liczba fotoradarów przy drogach
Na przełomie maja i czerwca zakończy się instalacja 100 nowych fotoradarów stacjonarnych (fot.flickr.com/Kārlis Dambrāns)

Główny Inspektorat Transportu Drogowego chce skłonić kierowców do bezpieczniejszej jazdy. "Dziennik Gazeta Prawna" poznał harmonogram rozbudowy tzw. sieci automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym.

Już na przełomie maja i czerwca zakończy się instalacja 100 nowych fotoradarów stacjonarnych. Oznacza to, że takich inspekcyjnych urządzeń przy drogach krajowych będzie już 400.

Czytaj też: Za mandat z fotoradaru zapłaci właściciel auta

Obsadzenie radarami dróg to nie wszystko. Do końca czerwca zamontowane zostaną rejestratory wjazdu na czerwonym świetle (ma ich być 20). Rejestratory zostaną zamontowane w 10 województwach: najwięcej w woj. mazowieckim - cztery, najmniej na Śląsku, Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie - po jednym.

W połowie roku powinien się też rozpocząć montaż urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości. "Montaż wszystkich urządzeń potrwa kilka miesięcy" - zapowiada Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Systemy będą sukcesywnie uruchamiane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Po prostu ekstra opodatkowanie tam gdzie scentralizowana wladza moze robic co chce. Uderza biedniejszych bo inni po prostu klna pod nosem i placa te ekstra podatki. Niemozliwe np. w Ameryce gdzie lokalne spoleczenstwo ma cos do powiedzenia a wladza musi sluchac lub jest zmieniona a statystyki wypadk...owe sa nieporownywalnie lepsze. rozwiń

Jan Jekielek jekielej@aol, 2015-05-04 10:47:25 odpowiedz

Co najmniej o 10 razy za mało przy obecnym nastawieniu kierowców do jazdy "szybkiej ale bezpiecznej".

IHS, 2015-04-09 10:36:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE