PARTNER PORTALU
  • BGK

O 25 proc. wzrośnie liczba fotoradarów przy drogach

  • PAP/AT    7 kwietnia 2015 - 07:39
O 25 proc. wzrośnie liczba fotoradarów przy drogach

Na przełomie maja i czerwca zakończy się instalacja 100 nowych fotoradarów stacjonarnych (fot.flickr.com/Kārlis Dambrāns)

Liczba fotoradarów przy polskich drogach wzrośnie o 25 proc. I to jeszcze przed wakacjami.
Główny Inspektorat Transportu Drogowego chce skłonić kierowców do bezpieczniejszej jazdy. "Dziennik Gazeta Prawna" poznał harmonogram rozbudowy tzw. sieci automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym.

Już na przełomie maja i czerwca zakończy się instalacja 100 nowych fotoradarów stacjonarnych. Oznacza to, że takich inspekcyjnych urządzeń przy drogach krajowych będzie już 400.

Czytaj też: Za mandat z fotoradaru zapłaci właściciel auta

Obsadzenie radarami dróg to nie wszystko. Do końca czerwca zamontowane zostaną rejestratory wjazdu na czerwonym świetle (ma ich być 20). Rejestratory zostaną zamontowane w 10 województwach: najwięcej w woj. mazowieckim - cztery, najmniej na Śląsku, Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie - po jednym.

W połowie roku powinien się też rozpocząć montaż urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości. "Montaż wszystkich urządzeń potrwa kilka miesięcy" - zapowiada Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Systemy będą sukcesywnie uruchamiane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Jan Jekielek jekielej@aol, 2015-05-04 10:47:25

    Po prostu ekstra opodatkowanie tam gdzie scentralizowana wladza moze robic co chce. Uderza biedniejszych bo inni po prostu klna pod nosem i placa te ekstra podatki. Niemozliwe np. w Ameryce gdzie lokalne spoleczenstwo ma cos do powiedzenia a wladza musi sluchac lub jest zmieniona a statystyki wypadk...owe sa nieporownywalnie lepsze.  rozwiń
  • IHS, 2015-04-09 10:36:43

    Co najmniej o 10 razy za mało przy obecnym nastawieniu kierowców do jazdy "szybkiej ale bezpiecznej".