PARTNER PORTALU
  • BGK

O stawce czynszowej z ulotki i z internetu

  • AW    20 sierpnia 2012 - 14:42
O stawce czynszowej z ulotki i z internetu

Ulotki, plakaty oraz strona internetowa z kalkulatorem czynszów to część działań w ramach kampanii informacyjnej na temat nowej polityki mieszkaniowej Szczecina.
Jak podaje magistrat, nowa polityka mieszkaniowa w tym mieście wprowadzana jest etapowo.

Od 21 czerwca zmieniły się zasady prywatyzacji mieszkań komunalnych i zasady najmu lokali. Aktualizacja stawek czynszów nastąpi od stycznia przyszłego roku. Już wiosną rozpoczęto aktywne działania, których celem jest poinformowanie o zmianach.

Obecnie Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych uruchamia nowe kanały dotarcia do odbiorców. Na potrzeby kampanii przygotowano łącznie ok. 47.000 szt. ulotek i ok. 1.200 szt. plakatów. Te ostatnie, zawierają hasłowe informacje o najważniejszych zmianach i umieszczone będą w pojazdach komunikacji miejskiej, Urzędzie Miasta Szczecin, siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych oraz u zarządców mieszkaniowego zasobu komunalnego.

Ulotki przygotowano „tematycznie” i będą dystrybuowane na kilka sposobów:

• ulotkę informacyjną o zasadach dotyczących możliwości skorzystania z obniżki czynszu otrzyma każdy najemca wraz ze zmianą wysokości czynszu;
• ulotki o zasadach ubiegania się o lokal mieszkalny dostępne są w siedzibach zarządców mieszkaniowego zasobu komunalnego, Urzędzie Miasta Szczecin oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie;
• ulotki o nowych zasadach sprzedaży lokali komunalnych na rzecz najemcy dostępne są w siedzibach zarządców mieszkaniowego zasobu komunalnego oraz w Urzędzie Miasta Szczecin.

Wszystkie informacje zawarte w ulotkach znaleźć też będzie można na stronie internetowej ZBILK. Oprócz tego stworzono nową stronę dedykowaną zmianom w polityce mieszkaniowej:  www.nowa-polityka-mieszkaniowa.szczecin.pl

Na szczególną uwagę zasługuje sekcja poświęcona czynszom. Znaleźć w niej będzie można tzw. „kalkulator” czynszowy, dzięki któremu najemca sprawdzi czy przysługuje mu obniżka czynszu. Wspomniany kalkulator dostępny będzie ponadto na stronie internetowej ZBILK oraz na stronie Urzędu Miasta.

Czytaj też: Miasta szykują podwyżki lokalnych podatków 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.