PARTNER PORTALU
  • BGK

O transporcie miejskim i drogach

  • lk    7 października 2010 - 19:49
O transporcie miejskim i drogach

W Białej Podlaskie odbyła się konferencja na temat: "Budowanie potencjału instytucjonalnego samorządów dla lepszego dostarczania usług publicznych".
W dniach 6-7 października w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja związana z projektem realizowanym przez Związek Miast Polskich przy współudziale Norweskiego Mechanizmu Finansowego pod nazwą: "Budowanie potencjału instytucjonalnego samorządów dla lepszego dostarczania usług publicznych".
Biała Podlaska uczestniczy aktywnie w spotkaniach Grupy Wymiany Doświadczeń o tematyce – "Transport" (drogownictwo i transport publiczny).

Prace w ramach tej grupy polegają na wymianie doświadczeń podczas prowadzonych warsztatów w siedzibach poszczególnych samorządów. W obecnej edycji spotkań oprócz Białej Podlaskiej brały udział Gdańsk, Bolesławiec i Pabianice. Konferencję rozpoczęła prezentacja poświęcona funkcjonowaniu transportu miejskiego w Białej Podlaskiej. Analizie poddano wyniki pomiarów usług transportowych oraz dokonano ich porównania w odniesieniu do miast uczestniczących w dotychczasowych trzech cyklach Grupy Wymiany Doświadczeń. Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta, podczas której Franciszek Zych – koordynator projektu z ramienia Związku Miast Polskich przedstawił zebranym główne założenia projektu jak również wyniki prowadzonych przez Związek badań. Badania jednoznacznie plasują nasze miasto bardzo wysoko w rankingu miast polskich jeżeli chodzi o jakość świadczonych usług w zakresie transportu miejskiego i drogownictwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.