PARTNER PORTALU
  • BGK

Obligacje dla PKP SKM w Trójmieście

  • PAP    28 marca 2012 - 13:23
Obligacje dla PKP SKM w Trójmieście

- Bank Gospodarstwa Krajowego wyemituje obligacje dla PKP SKM w Trójmieście na kwotę 55 mln zł - poinformowała w środę rzeczniczka banku Aneta Stelmaszczyk. Umowę programu emisji obligacji zostanie podpisana w piątek.
BGK będzie pełnić funkcję m.in. agenta emisji oraz gwaranta objęcia obligacji. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na modernizację 22 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Modernizację tego taboru ma się przyczynić się do zwiększenia jakości transportu miejskiego na terenie Obszaru Metropolitalnego Zatoki Gdańskiej.

Modernizacja pociągów to część szerszego projektu inwestycyjnego realizowanego przez spółkę, który obejmuje m.in. częściową modernizację urządzeń oraz peronów linii kolejowej Gdańsk Główny-Rumia, czy budowę nowego przystanku kolejowego Gdańsk-Śródmieście. Pod koniec grudnia ub.r. PKP SKM w Trójmieście podpisała umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie inwestycji z funduszy unijnych. Spółka otrzyma na nią 167 mln zł z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Wartość całej inwestycji to ponad 351 mln zł.

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście zarządza i administruje linią kolejową nr 250 Gdańsk Główny-Rumia oraz prowadzi na tej linii kolejowe przewozy osób. Przedmiotem działalności Spółki jest również wykonywanie regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich w województwie pomorskim (zabierz głos/oceń marszałka), na liniach zarządzanych przez PKP PLK.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.