PARTNER PORTALU
  • BGK

Obniżą czynsz w stolicy, jeśli spadną obroty

  • PAP    15 czerwca 2011 - 17:05
Obniżą czynsz w stolicy, jeśli spadną obroty

Zarząd Dzielnicy Śródmieście zdecydował, że najemcy lokali usługowo-handlowych na parterach budynków z wejściem od ul. Świętokrzyskiej zapłacą niższy czynsz, jeśli spadnie im obrót w związku budową II linii metra przy tej ulicy.
Jak poinformowała rzecznik dzielnicy Urszula Majewska, obniżka dotyczy tych lokali, które należą do miasta: przy ul. Świętokrzyskiej 30, ul. Świętokrzyskiej 34 i ul. Wareckiej, z wejściem od ul. Świętokrzyskiej. Wysokość procentowej obniżki będzie wynosić połowę procentowego spadku obrotów, nie więcej niż 30 proc. miesięcznej wysokości czynszu.

Czytaj też: Czynsze, woda i ścieki w górę

Procedura ustalania wysokości obniżki będzie prowadzona oddzielnie dla każdego najemcy w siedzibie Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, na umotywowany wniosek najemcy, który zaobserwował spadek obrotów związany z budową II linii metra. Obniżki będą udzielane cyklicznie, po upływie każdych kolejnych 3 m-cy utrudnień.

Czytaj też: Reorganizacja ruchu w związku z budową II linii metra

Rzecznik podkreśliła, że takie zniżki były udzielane w ubiegłych latach najemcom lokali użytkowych przy ul. Krakowskie Przedmieście, w związku z remontem nawierzchni ulicy. Poinformowała także, że pod wymienionymi adresami są usytuowane 24 lokale użytkowe o łącznej powierzchni 3.225,48 m2. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.