Obniżka czynszu w lokalach gminnych

  • GK/krakow.pl
  • 30-05-2011
  • drukuj
Najemcy gminnych lokali mieszkalnych w Krakowie mogą składać wnioski o obniżkę czynszu. Wysokość ulgi może wynieść nawet do 70 proc.
Obniżka czynszu w lokalach gminnych

Do obniżki uprawnieni są najemcy, których dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza maksymalnie 225 proc. najniższej emerytury (gospodarstwo jednoosobowe) i 175 proc. najniższej emerytury (gospodarstwo wieloosobowe).

Wysokość obniżki, zależnie od dochodu, może wynieść od 15 do 70 proc. Stawka czynszu po zastosowaniu obniżki nie może być jednak niższa niż stawka czynszu za lokal socjalny.

Najemca nie może posiadać zaległości w opłatach za używanie lokalu, chyba, że za zgodą wynajmującego spłaca zaległości w ratach.

O obniżkę nie mogą się ubiegać mieszkańcy lokali socjalnych oraz wynajętych w drodze aukcji na zasadach czynszu wolnorynkowego. Nie ma natomiast znaczenia powierzchnia mieszkania.

By ubiegać się o obniżkę, należy złożyć odpowiedni wniosek. Do formularza trzeba dołączyć deklarację o wysokości dochodów członków gospodarstwa domowego za okres trzech miesięcy kalendarzowych poprzedzających datę złożenia kompletnego wniosku oraz dokumenty potwierdzające źródła i wysokość dochodów w niej wykazanych. Po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy obniżka zostaje przyznana na okres 12 miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pomimo,że sie należy 70% dają mniej niż 10% a mówią,że nie wliczają dodatku a jest uwzględniony,złodziejstwo

lokator, 2014-05-05 11:38:21 odpowiedz

Tak kapią,kap,kap,kap....Właściciele to skąpcy.Mówią,że to oszczędność.Tak-na ludziach!

niezależna, 2011-05-30 11:21:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE