PARTNER PORTALU
  • BGK

OC i AC mocno drożeje: Kierowcy szukają sposobów na obniżki

  • PAP/AT    7 listopada 2016 - 06:45
OC i AC mocno drożeje: Kierowcy szukają sposobów na obniżki
OC i AC drożeje (fot.pixabay.com)

• Nie tylko indywidualni kierowcy, lecz także właściciele flot kombinują, by obniżyć koszty mocno drożejącego ostatnio OC i AC.
• Przykładem jest ubezpieczenie floty autobusów, których właściciele deklarują, że służą do przejazdów prywatnych, a nie zarobkowych.
Drożejące OC zachęca do kombinacji przy zakupie polis. Prowodyrem są klienci, ale agenci im w tym wtórują.

Zmiana kodu pocztowego miejsca zamieszkania lub zameldowania, przeznaczenia silnika, zmniejszenie liczby lub zupełne pominięcie szkód, oszukiwanie przy wskazywaniu miejsca przechowywania samochodu nocą - to niektóre sposoby, jakich chwytają się kierowcy, żeby obniżyć koszty mocno drożejącego ostatnio OC i AC - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak zauważa Bartłomiej Chmielowiec z Biura Rzecznika Finansowego, od podwyżek ucieka każdy, kto może. Nie tylko indywidualni kierowcy, lecz także właściciele flot - mówi. Jako przykład wskazuje ubezpieczenie floty autobusów, których właściciele deklarują, że służą do przejazdów prywatnych, a nie zarobkowych. W jednym z takich przypadków stawka OC na każdy pojazd wyniosła 1,8 tys. zł zamiast 10 tys. zł. - informuje "Dziennik Gazeta Prawna"

Specjaliści ostrzegają, że takie kombinacje mogą skończyć się problemami. O ile w przypadku OC ubezpieczyciel, mimo nieprawdziwych danych, nie może odmówić wypłaty świadczenia z polisy sprawcy, to może żądać dopłaty składki. W przypadku AC konsekwencją również może być dopłata, ale w skrajnych sytuacjach nawet odmowa wypłaty odszkodowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.