Oczyszczalnia ścieków w Gierałtowicach już działa

• Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Przyszowicach zakończyło realizacje projektu „Kanalizacja sanitarna wraz z oczyszczalnią ścieków w Gminie Gierałtowice”.
• Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego infrastruktura i Środowisko.
Oczyszczalnia ścieków w Gierałtowicach już działa
Otwarcie oczyszczalni ścieków w gminie Gierałtowice. (fot.mat.pras.)

Całkowity koszt zadania wyniósł 107 mln 400 tys. zł, z czego 54 mln 400 tys. pochodziło z Unii Europejskiej, a prawie 26 mln zł przekazał w formie preferencyjnej pożyczki Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Dzięki inwestycji, której realizację rozpoczęto w listopadzie 2006 r., wybudowano: 126,7 km kanalizacji sanitarnej, 28 przepompowni sieciowych, oczyszczalnię ścieków mechaniczno-biologiczną o przepustowości 2150 metrów sześciennych na dobę oraz 2470 podłączeń kanalizacyjnych.

W uroczystości zakończenia realizacji projektu uczestniczyli m.in. prezes WFOŚiGW w Katowicach Andrzej Pilot, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz Joachim Bargiel, wójt gminy Gierałtowice.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Sara: A co tu trudnego do zrozumienia? Przecinających jest więcej po prostu. Jak się mają dzielić nożyczkami? Po kolei?

Kris, 2016-03-16 14:07:17 odpowiedz

Chciałam zapytać, czy w tych miejscowościach, gdzie są przecinane wstęgi otwierające jakiś obiekt, nie ma w sprzedaży więcej nożyczek.Nie rozumiem, dlaczego 1 wstążkę należy przecinać w kilku miejscach. LUDZIE, NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ

Sara, 2016-03-11 15:11:22 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE