PARTNER PORTALU
  • BGK

Oczyszczalnia ścieków w Strzegomiu gotowa

  • AT    27 września 2012 - 20:04
Oczyszczalnia ścieków w Strzegomiu gotowa

Zakończyły się prace budowlane przy oczyszczalni ścieków w Strzegomiu.
Wybudowano m.in. instalacje do oczyszczania biologicznego ścieków: komorę fermentacyjną, zbiornik biogazu i pochodnię. Z fermentujących odpadów powstanie biogaz, który będzie źródłem energii cieplnej i elektrycznej.

Ciepło zostanie wykorzystane do ogrzewania budynków zakładu. Nadwyżka prądu będzie odsprzedawana do zakładu energetycznego. W ramach projektu pn . „Zapewnienie prawidłowej gospodarki ściekowej w gminie Strzegom” powstało także ponad 46 kilometrów kanalizacji.

Z nowych inwestycji skorzysta 5,5 tysiąca mieszkańców gminy. Inwestycje spółki Wodociągi i Kanalizacja ze Strzegomia zostały dofinansowane ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wartość zadania to ponad 83 miliony złotych. Na Dolnym Śląsku jest realizowanych i przygotowywanych 10 projektów z Programu Infrastruktura i Środowisko obsługiwanych przez WFOŚiGW we Wrocławiu. Ich łączna wartość to ponad pół miliarda złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.