PARTNER PORTALU
  • BGK

Od maja droższe opłaty za śmieci w Świdnicy

  • aw    29 marca 2015 - 14:40
Od maja droższe opłaty za śmieci w Świdnicy

Opłata za gospodarowanie odpadami zostanie przeliczona automatycznie (fot.pixabay.com)

Mieszkańcy Świdnicy już powinni zacząć przeliczać swoje domowe budżety. Od 1 maja bowiem przyjdzie im płacić więcej za śmieci – o 2 zł na miesiąc od osoby.
26 marca radni Gminy Świdnica uchwalili nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, przyjmując m.in. jednolity wzrost opłat o 2 zł od osoby w gospodarstwach domowych.

Od 1 maja 2015 stawki tej opłat za gospodarowanie wynosić będą:

- 10 zł miesięcznie ( obecnie 8 zł) od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym wynosi od 1 osoby do 4 osób;
- 9 zł miesięcznie (obecnie 7 zł) od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym wynosi od 5 osób do 9 osób;
- 8,5 zł miesięcznie ( obecnie 6,5 zł) od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym wynosi 10 osób i więcej.

Jeżeli właściciel nieruchomości nie segreguje odpadów, to od 1 maja br. będzie płacić 18 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Obecnie jest to kwota 16 zł.

Jak informuje magistrat, z chwilą wejścia w życie nowych stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi właściciel nieruchomości nie musi ponownie składać deklaracji, jeżeli nie zaistniały jakiekolwiek zmiany.

Opłata za gospodarowanie odpadami zostanie przeliczona automatycznie wg nowych cen, zgodnie z danymi zawartymi w deklaracji. O nowej wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami mieszkańcy gminy Świdnica zostaną poinformowani pisemnie.

Z dniem 1 maja zmianie ulegają także stawki opłat dla nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • stoper , 2015-04-05 23:17:32

    Do mieszkanka Świdnicy: mi podobnie naliczania opłaty
  • mieszkanka Świdnicy, 2015-03-30 13:59:20

    Ciekawe o której Świdnicy jest mowa ,bo ja płacę 13,50 od osoby za segregowane odpady