PARTNER PORTALU
  • BGK

Od piątku do poniedziałku zamknięta obwodnica północna Opola

  • PAP    6 lutego 2014 - 08:58

Od późnego popołudnia w piątek do popołudnia w poniedziałek będzie zamknięta obwodnica północna Opola - podał Miejski Zarząd Dróg w Opolu. Ma to związek z pracami prowadzonymi przy budowie węzła na skrzyżowaniu obwodnicy z ulicami Sobieskiego i Budowlanych.
Zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Mirosław Pietrucha poinformował PAP, że obwodnica Opola będzie zamknięta dla ruchu w piątek od godziny 18 do poniedziałku do godz. 18.

Na ten czas został wyznaczony objazd. Kierowcy jadący od strony Wrocławia na Strzelce Opolskie i dalej na Śląsk, na rondzie gdzie krzyżuje się obwodnica z ulicą Partyzancką, będą kierowani właśnie tą ulicą w stronę centrum Opola do ulicy Wrocławskiej. Z Wrocławskiej ulicą Nysy Łużyckiej dojadą do kolejnego ronda i stąd ulicą Budowlanych z powrotem na obwodnicę.

Z ruchu wyłączony będzie odcinek trasy między rondem, gdzie spotykają się obwodnica północna i ul. Partyzancka, a skrzyżowaniem obwodnicy z ulicami Sobieskiego i Budowlanych wraz z mostem na Odrze.

"W tym czasie będziemy prowadzili prace związane z budową kanalizacji deszczowej, która w przyszłości ma obsługiwać budowany właśnie węzeł przy ulicy Sobieskiego. Obwodnica będzie przekopana, by włożyć tam rurę o dość dużej średnicy. Przeprowadzimy też szereg innych związanych z tym prac" - wyjaśnił Pietrucha.

Dodał, że ma nadzieję, iż wykonanie tych prac głównie w weekend, gdy nie ma ruchu pojazdów ciężarowych, będzie mało uciążliwe dla kierowców.

Na skrzyżowaniu obwodnicy północnej Opola z ulicami Budowlanych i Sobieskiego od początku ubiegłego roku powstaje węzeł drogowy. Ma on rozładować korki w tym punkcie Opola oraz udrożnić ruch na samej obwodnicy, która stanowi fragment trzech dróg krajowych - DK 45, DK 46 i DK 94. To również ważny punkt skomunikowania położonej kilka kilometrów dalej Elektrowni Opole, w której z początkiem lutego ruszyła budowa dwóch nowych bloków energetycznych. Koszt budowy węzła to 33,8 mln zł brutto. Inwestycja jest wsparta pieniędzmi unijnymi. Wykonuje ją firma Skanska.

W ramach budowy powstają wiadukt, trzy ronda i podziemne przejście, a także przepusty, ekrany akustyczne oraz oświetlenie. Przebudowane mają być też m.in. urządzenia energetyczne, sieci wodociągowe, wspomniana kanalizacja deszczowa i sanitarna czy sieć gazowa.

Pietrucha powiedział PAP, że prace przy tej inwestycji "przekroczyły półmetek". Całość zadania powinna być wykonana do końca lipca tego roku. Obecnie wykonywane są tam prace związane z przygotowaniem konstrukcji pod ekrany dźwiękochłonne. Prowadzone są też prace związane z kanalizacją i budowane ronda, które mają w przyszłości zapewnić przejazd wiaduktem nad obwodnicą.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.