Od środy będzie można wypożyczać w Warszawie rowery

Od środy będzie można wypożyczać w Warszawie rowery w ramach miejskiego systemu Veturilo. Wypożyczalnie będą działać w Śródmieściu, na Bielanach, Ursynowie i w Wilanowie. Do wtorku w systemie zarejestrowało się 1,8 tys. osób - powiedziała Magdalena Potocka z ZTM.
Od środy będzie można wypożyczać w Warszawie rowery
Łącznie będzie to 57 stacji na ponad tysiąc rowerów. Najwięcej wypożyczalni - 31 stanie w Śródmieściu. Rowery można wypożyczyć także w 11 wypożyczalniach na Bemowie w ramach systemu Bemowo Bike, gdzie dzielnicowa sieć wypożyczalni działa już od kwietnia.

Czytaj też: Najpierw strona, wypożyczalnie w sierpniu

"Jestem po spotkaniu z wykonawcą, który zapewnia, że system ruszy zgodnie z planem, w środę ok. południa. Najpierw zostaną uruchomione wypożyczalnie w Śródmieściu, w kolejnych godzinach ruszą wypożyczalnie w pozostałych dzielnicach" - powiedziała Potocka. Dodała, że system jest testowany od ostatniego weekendu.

Poinformowała, że ok. godz. 12 we wtorek w systemie wypożyczalni rowerów było zarejestrowanych 1,8 tys. osób.

Aby skorzystać z wypożyczalni, trzeba zarejestrować się na stronie internetowej systemu Bemowo Bike (www.bemowobike.pl) lub witrynie wypożyczalni Veturilo (www.veturilo.waw.pl).

Wypożyczenie roweru do 20 minut ma być bezpłatne. Za kolejne 40 minut trzeba zapłacić złotówkę, druga godzina będzie kosztować 3 zł.

Różnice w wysokości opłat w obu systemach pojawią się przy dłuższym czasie wypożyczenia. Za kolejną, trzecią godzinę jazdy rowerem wypożyczonym na Bemowie trzeba będzie zapłacić 4 zł, w systemie Veturilo - 5 zł. Czwarta i każda kolejna to koszt siedmiu złotych w Veturilo, w Bemowo Bike - 4 zł. Maksymalny czas jednorazowego wypożyczenia to 12 godzin.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE