PARTNER PORTALU
  • BGK

Od środy zmiany w kursowaniu pociągów

  • PAP    1 lutego 2012 - 12:09
Od środy zmiany w kursowaniu pociągów

Od środy do końca lutego na niektórych liniach kolejowych obowiązuje zmieniony rozkład jazdy pociągów. Jest to związane z prowadzonymi remontami torów.
Na luty zarządzająca infrastrukturą kolejową spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowała prace remontowe m.in. na odcinkach: Toruń-Otłoczyn (trasa Toruń-Kutno), Toruń-Cierpice (trasa Toruń–Bydgoszcz), Buk-Poznań (trasa Poznań-Zielona Góra), Witaszyce-Jarocin (trasa Poznań-Ostrów Wielkopolski), Pęgów–Rawicz (trasa Wrocław–Poznań), czy Taciszów-Gliwice Łabędy na trasie Katowice–Wrocław.

Przewoźnicy przestrzegają, że z powodu prac czas odjazdu i przyjazdu niektórych pociągów może się zmienić.

Jak poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska, w związku z modernizacjami zmienią się godziny odjazdów i przyjazdów czterech pociągów Express Intercity (EIC), czterech Expresów (Ex) oraz ok. 70 pociągów kategorii TLK. Trzy pociągi pojadą drogą okrężną, jeden pociąg w wydłużonej relacji; w przypadku 15 będą przesunięcia od około 5 do 20 minut względem obecnie obowiązującego rozkładu jazdy. Reszta zmian to korekty nieznaczne.

„Najistotniejsze korekty w rozkładzie dotyczą trzech składów kategorii TLK. Dotyczą one pociągów TLK Uznam relacji KrakówŚwinoujście–Kraków oraz TLK Rozewie relacji Jelenia GóraGdynia. Pociągi te w terminie od 9-10 i 15-16.02 na odcinku Wrocław – Poznań–Wrocław będą kursowały drogą okrężną przez Krotoszyn z pominięciem Leszna. Dla pasażerów z tego odcinka uruchomione zostaną pociągi zastępcze kursujące w relacji Poznań–Rawicz–Poznań. Poza tym zmiany będą dotyczyły również m.in. pociągów: Wiking jadącego z Katowic do Szczecina, Dolnoślązak z Przemyśla do Wrocławia, Kossak z Przemyśla do Szczecina, czy Słowiniec z Gdyni do Krakowa. Dodatkowo, przez cały luty, kilkuminutowa zmiana godziny odjazdów i przyjazdów obejmie pociąg TLK Włókniarz relacji Łódź Kaliska-Warszawa Wschodnia” – poinformowała rzeczniczka.

Rozkład jazdy pociągów zmienia się raz w roku – w drugą niedzielę grudnia. Jednak w trakcie jego obowiązywania dopuszczane są korekty i tzw. rozkłady zamknięciowe, czyli wynikające z utrudnień na określonych liniach. Przewoźnicy apelują, by przed podróżą sprawdzić rozkład w internecie lub za pośrednictwem infolinii. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.