PARTNER PORTALU
  • BGK

Oddano do użytku 70 km kanalizacji

  • PAP    14 października 2013 - 12:56
Oddano do użytku 70 km kanalizacji

Od poniedziałku do oczyszczalni ścieków w podpoznańskim Szlachęcinie podłączono 70 km kanalizacji, z planowanych 370 km.
Teraz z kanalizacji może już korzystać 1,5 tys. gospodarstw domowych, w których żyje około 6 tys. osób. Kanalizację wybudowano w ramach projektu „Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i Okolic", dofinansowywanego z funduszy europejskich.

Sieć w całości będzie gotowa na początku 2015 r. Dzięki niej zwiększymy ochronę środowiska, a także podniesiemy poziom życia mieszkańców naszych gmin - powiedział, podczas uroczystości otwarcia, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka" Tomasz Łęcki.

Projekt obejmuje 370 km sieci kanalizacyjnej, do której będzie mogło się podłączyć około 42 tys. mieszkańców z pięciu gmin: Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz.

Więcej informacji na Ogólnopolskiej Konferencji Komunalnej PortaluSamorządowego 28.11.2013 r. w Warszawie 

Koszt inwestycji to 367 mln zł, z czego około 200 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej.

Teraz wartość naszych terenów wzrasta, możemy liczyć np. na większe zainteresowanie inwestorów - powiedział sołtys Bolechowa, jednej ze skanalizowanych wsi, Marek Smykowski.

Związek międzygminny planuje, kontynuację projektu kanalizacyjnego. Za ponad 100 mln zł dobudowanych zostanie kolejnych kilkadziesiąt kilometrów sieci.

Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka" zrzesza sześć gmin, w tym pięć, na terenie, których budowana jest kanalizacja (szóstą jest gmina Kiszkowo, która nie partycypuje w budowie sieci kanalizacyjnej).

Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka utworzono w 1993 r., należy on do najcenniejszych obszarów przyrodniczych w Wielkopolsce. Jest to największy kompleks leśny w okolicach aglomeracji poznańskiej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.