PARTNER PORTALU
  • BGK

Oddano oczyszczalnię ścieków w Bobolicach

  • Patrycja Batóg    29 września 2010 - 15:07

Uroczyście oddano do użytku zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków w Bobolicach. Jej budowa wraz z 110 kilometrami sieci wodociągowo-kanalizacyjnej kończy kontrakty w gminie Bobolice zrealizowane w ramach projektu „Zintegrowana gospodarka wodno-ściekowa w dorzeczu Parsęty”. Wartość wszystkich inwestycji w ramach projektu to blisko 260 mln euro. Ponad 80 proc. tej kwoty pochodzi z dotacji Unii Europejskiej.
Projekt kompleksowego zagospodarowania gospodarki wodno-ściekowej w zlewni Parsęty jest finansowany z Funduszu Spójności. Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni w Bobolicach kosztowała około 2,4 mln euro, odbierać będzie ścieki z obszaru zamieszkanego przez ponad 4 tysiące osób. Ponadto wybudowano i wymieniono około 42,5 km sieci wodociągowej oraz około 74 km sieci kanalizacyjnej. Projekt „Zintegrowana gospodarka wodno-ściekowa w dorzeczu Parsęty” jest realizowana w 22 gminach województwa zachodniopomorskiego (powiaty białogardzki, szczecinecki, kołobrzeski).

Jak podkreślił wiceminister Stanisław Gawłowski, jest to trzeci pod względem wielkości tego typu projekt w Polsce (a i w Europie trudno byłoby znaleźć odpowiednik tak szeroko zakrojonego projektu) – obejmuje obszar zamieszkały przez prawie 250 tysięcy osób, a wartość wszystkich inwestycji sięgnie 260 mln euro. Ponad 80 proc. tej kwoty pochodzi z dotacji Unii Europejskiej. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przyznał dofinansowanie projektu w formie pożyczek na kwotę ponad 34,7 mln zł oraz dotacje w formie dopłat do oprocentowania kredytów bankowych, przeznaczonych na wykonanie przyłączy w rejonie białogardzkim i kołobrzeskim, do kwoty ok. 8,4 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • bywalec, 2010-10-03 12:01:58

    Coś nie widać wpisów tych niezadowolonych z bobolickiej władzy.Widocznie ta inwestycja wytrąciła im argumenty .Musi im być głupio po tym,co przeczytali o tej inwestycji.Mówiąc wprost;zżarło ich...
  • czytelnik, 2010-10-01 12:15:24

    Brawo,brawo Bobolice.Inwestycja stulecia robi wrażenie.Trzymam kciuki za następne .Powodzenia.