Odpadowe przetargi kłócą się z samorządnością

Nakaz organizowania przez gminy przetargów na odbiór odpadów stoi w rażącej sprzeczności z zasadą samorządności – uważa dr Marek Goleń ze Szkoły Głównej Handlowej.

Każdy kolejny miesiąc wdrażania nowych przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach odsłania tylko słabość obowiązującego prawa - mówił nam w grudniu dr Marek Goleń z Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego SGH. 

W specjalnej opinni dla dla Biura Senatorskiego Marka Rockiego ekspert wypowiedział się też na temat zamówień in house

- Przepis nakazujący wójtom, burmistrzom i prezydentom miast ogłaszanie przetargów na odbieranie albo na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych stoi w rażącej sprzeczności z zasadą samorządności, zgodnie z którą to wspólnota samorządowa powinna dobierać instrumenty realizacji zadań własnych - uważa dr Marek Goleń.

Opinię eksperta na temat projektu ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach publikujemy w dziale multimedia.

Więcej informacji na temat reformy rynku odpadów komunalnych na seminarium pod patronatem PortaluSamorządowego.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

Oj boli, bardzo boli,...., nepotyzm, kolesiostwo, krecenie własnych interesow przez tzw. samorządowców. Urzednicy bronią swoich pozycji jak ojczyzny, a skrywaja się za populistycznymi, nosnymi społecznie sloganami, spisku obcego kapitalu, baronach smieciowych zza zachodniej granicy...itp... Argume...nty rodem z PRL-owskiej propagandy. rozwiń

oj, boli, 2013-01-24 14:56:26 odpowiedz

Trzeba być przyzwyczajonym do tego że tych którzy pilnują polskiej racji stanu nazywa się oszołomami - co więcej niedawno chciano odesłać w jednym z komentarzy Eliota Nessa do psychiatry... Brakuje tylko epitetu o "zaplutym karle reakcji"... Skąd my to znamy Polacy?

Prawda boli?, 2013-01-24 14:37:19 odpowiedz

Ciekway jestem czy jak przejdzie system wspierany przez oszołoma Eliota Nessa i jemu podobnych byłych funkcjonariuszy SB, a Polacy beda płacić kilkaset euro rocznie za smieci - to czyja to bedzie wina?

My Polacy, 2013-01-24 14:27:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE