PARTNER PORTALU
 • BGK

Odpadowe przetargi kłócą się z samorządnością

 • ZWI    22 stycznia 2013 - 11:10
Odpadowe przetargi kłócą się z samorządnością

Nakaz organizowania przez gminy przetargów na odbiór odpadów stoi w rażącej sprzeczności z zasadą samorządności – uważa dr Marek Goleń ze Szkoły Głównej Handlowej.
Każdy kolejny miesiąc wdrażania nowych przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach odsłania tylko słabość obowiązującego prawa - mówił nam w grudniu dr Marek Goleń z Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego SGH. 

W specjalnej opinni dla dla Biura Senatorskiego Marka Rockiego ekspert wypowiedział się też na temat zamówień in house

- Przepis nakazujący wójtom, burmistrzom i prezydentom miast ogłaszanie przetargów na odbieranie albo na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych stoi w rażącej sprzeczności z zasadą samorządności, zgodnie z którą to wspólnota samorządowa powinna dobierać instrumenty realizacji zadań własnych - uważa dr Marek Goleń.

Opinię eksperta na temat projektu ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach publikujemy w dziale multimedia.

Więcej informacji na temat reformy rynku odpadów komunalnych na seminarium pod patronatem PortaluSamorządowego.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (7)

 • oj, boli, 2013-01-24 14:56:26

  Oj boli, bardzo boli,...., nepotyzm, kolesiostwo, krecenie własnych interesow przez tzw. samorządowców. Urzednicy bronią swoich pozycji jak ojczyzny, a skrywaja się za populistycznymi, nosnymi społecznie sloganami, spisku obcego kapitalu, baronach smieciowych zza zachodniej granicy...itp... Argume...nty rodem z PRL-owskiej propagandy.  rozwiń
 • Prawda boli?, 2013-01-24 14:37:19

  Trzeba być przyzwyczajonym do tego że tych którzy pilnują polskiej racji stanu nazywa się oszołomami - co więcej niedawno chciano odesłać w jednym z komentarzy Eliota Nessa do psychiatry... Brakuje tylko epitetu o "zaplutym karle reakcji"... Skąd my to znamy Polacy?
 • My Polacy, 2013-01-24 14:27:54

  Ciekway jestem czy jak przejdzie system wspierany przez oszołoma Eliota Nessa i jemu podobnych byłych funkcjonariuszy SB, a Polacy beda płacić kilkaset euro rocznie za smieci - to czyja to bedzie wina?