PARTNER PORTALU
  • BGK

Odpady w podzielonej na sektory gminie

  • GK    5 września 2012 - 10:35
Odpady w podzielonej na sektory gminie

Gdy gmina zostanie podzielona na sektory, przetargi na odbieranie odpadów lub na odbieranie i zagospodarowanie odpadów, organizuje się dla każdego z nich oddzielnie. Możliwe jest jednak przeprowadzenie jednego przetargu z opcją składania ofert częściowych na poszczególne sektory.
W przypadku, gdy gmina zostanie podzielona na sektory, przetargi o których mowa w art. 6 d ust. 1 ustawy, tj. przetarg na odbieranie odpadów czy przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów, organizuje się dla każdego z wyznaczonych sektorów oddzielnie – twierdzą eksperci Ministerstwa Środowiska.

Czytaj też: Przetargi na odbiór odpadów do trybunału

Przetargi na odbiór lub odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych dla każdego sektora należy traktować jako odrębne procedury o udzielenie zamówienia publicznego, odrębnie określając przedmiot i wartość zamówienia publicznego dla każdego z nich.

Zdaniem ekspertów resortu środowiska, dopuszczalne jest jednak przeprowadzenie jednego przetargu z możliwością składania ofert częściowych na poszczególne sektory.

Czytaj też: Musimy zadbać o śmieci po europejsku

Podobny mechanizm wykorzystują szpitale w przetargach na leki i wyroby medyczne, które mogłyby być przedmiotem odrębnych przetargów, ale są przedmiotem jednego przetargu – z możliwością składania ofert częściowych na dostawy, które mogłyby być przedmiotem odrębnych przetargów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.