Odśnieżanie? - A po co?

  • przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 11-01-2010
  • drukuj
Burmistrz Bytomia Odrzańskiego uważa, że... nie warto odśnieżać ulic.

W czterotysięcznym miasteczku Bytom Odrzański od 18 lat rządzi Jacek Sauter. W wyborach dostaje ponad 90 proc. głosów. Uważa, że nie trzeba odśnieżać. Jego zdaniem, bez pługów jest bezpieczniej, co potwierdza statystyka wypadków z 3 stycznia. - Ludzie wracali ze świąt, a nikt nie zginął. To dlatego, że jeździli maksymalnie 50 km na godzinę i uważali - twierdzi w Gazecie Wyborczej Sauter.

Dodaje on, że budżet Bytomia Odrzańskiego to 12 mln zł, a na pracę pługów trzeba wydać zimą 120 tys. zł. To - zdaniem burmistrza - absurdalny wydatek. Woli tą kwotą wspomóc instytucje kultury w miasteczku.

Mieszkańcy złego słowa nie chcą powiedzieć o ojcu miasta.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Głosili w telewizji, że zawieje i zamiecie. To po co Wy jeszszcze odśnieżać chcecie ? Toć po robocie jest chyba przecie, Jak wiatr zawieje i śnieg wymiecie.

Terrestre Peregrino, 2010-01-12 12:06:19 odpowiedz

Po co jeśc od razu wylać żarcie do kibla. To jest system myślenia tego pana gratuluję. Pieniądze potrzebne są na krzyżei kościoły.

lord, 2010-01-11 14:13:13 odpowiedz

Te, Morsik! A Twoja rodzina na pewno za komuny używała papieru toaletowego pochodzącego z komunistycznych papierni. Wstydź się, rozlicz się z tego a potem schowaj pod ziemię! A burmistrz? Brawo, panie Burmistrzu. Wreszcie ktoś odważył się stanąć w poprzek powszechnie obowiązującym działaniom, rzeczo...m, które robi się tak bezmyślnie, że nawet się nie zastanawiamy nad ich zasadnością. Brawo, brawo, brawo. Może to i drastyczne, żeby nie odśnieżać, ale brawo za odwagę. rozwiń

mihal, 2010-01-11 14:01:19 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE