PARTNER PORTALU
  • BGK

Odszkodowania za awarię gazu

  • PAP    2 grudnia 2010 - 15:01

Mieszkańcy zielonogórskich osiedli, poszkodowani w wyniku awarii sieci gazowej, mogą zwracać się do PZU o wypłatę odszkodowań - poinformował rzecznik Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. we Wrocławiu Piotr Wojtasik.
Zgłoszeń o wypłatę odszkodowań za szkody osobowe i majątkowe można dokonywać za pośrednictwem całodobowej infolinii 801 102 102.

Zgłoszenia szkody można też dokonać w najbliższej jednostce PZU Życie SA/PZU w Zielonej Górze przy al. Niepodległości 14-14a - poinformował w komunikacie Wojtasik.

Do wybuchów kuchenek gazowych w zielonogórskich osiedlach doszło we wtorek po południu. 51-letni mężczyzna zginął, a poparzony 23-latek został przewieziony do szpitala w Nowej Soli. Kilka osób odniosło niegroźne obrażenia.

Ponieważ istniało duże zagrożenie, że może dojść do kolejnych wybuchów, ewakuowano mieszkańców osiedli Pomorskiego i Śląskiego - w sumie ok. 6,5 tys. osób.

Seria wybuchów była wynikiem awarii jednej ze stacji redukcyjnych, w których zmniejszane jest ciśnienie gazu trafiającego do instalacji w mieszkaniach - ze średniego na niskie.

Nie wiadomo dotąd, co było przyczyną uszkodzenia stacji. Powołano specjalny zespół, który będzie to ustalał. Trwa naprawa stacji i prace związane z przywróceniem dostaw gazu mieszkańcom. Śledztwo w sprawie awarii i jej skutków prowadzi zielonogórska prokuratura rejonowa.

Czytaj też:

Ustalono przyczynę śmierci ofiary wybuchu, wymiana gazomierzy

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: