PARTNER PORTALU
  • BGK

Odwołanie do przetargu na odbiór odpadów w Białymstoku w całości oddalone

  • PAP    29 stycznia 2014 - 19:40
Odwołanie do przetargu na odbiór odpadów w Białymstoku w całości oddalone

W trybie przewidzianym przez ustawę Prawo Zamówień Publicznych w środę 29 stycznia 2014r. Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie wydała wyrok, w którym odwołania od zapisów specyfikacji zostały oddalone w całości.
- Przetarg ogłosiliśmy już w styczniu tak aby zmiany przebiegły płynnie i bez uciążliwości dla mieszkańców. Według naszych założeń, umowy z wykonawcami chcemy zawrzeć do końca kwietnia, a dzisiejszy wyrok KIO, oznacza że termin rozstrzygnięcia przetargu i podpisania umów jest niezagrożony  – zaznacza Adam Kamiński, wiceprezes zarządu spółki LECH.

Do ogłoszonego 3 stycznia przez Spółkę „LECH” przetargu  nieograniczonego na realizację zadania pn. „Świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach na terenie Miasta Białystok” odwołanie od za zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia zostało złożone w dniu 16 stycznia. W odwołaniu Przedsiębiorstwa Usługowo – Asenizacyjnego ASTWA spółka z o.o. postawiono 54 zarzuty, odwołanie liczyło 32 strony.

Główne zarzuty do specyfikacji przetargowej dotyczyły zapisów określających przypadki, w których zamawiający może naliczyć na wykonawcę karę oraz ich wysokość. Zgodnie ze specyfikacją kary naliczane mogą być m.in. za doprowadzenie do przepełnienia pojemnika, niewyposażenie nieruchomości w pojemniki, mieszanie selektywnie zebranych odpadów, brak dostarczenia harmonogramu czyli za przypadki, w których usługa jest wykonywana nienależycie bądź wcale. Wszystkie zapisy zostały utrzymane.

Termin składania ofert upływa 18 lutego 2014 roku. Przedmiot zamówienia będzie wykonywany od dnia zawarcia umowy do 30 września 2016r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.