PARTNER PORTALU
  • BGK

Odwołano kolejne pociągi Kolei Śląskich

  • PAP    11 grudnia 2012 - 11:17
Odwołano kolejne pociągi Kolei Śląskich

We wtorek do godz. 9 odwołano już 26 pociągów Kolei Śląskich – poinformował rzecznik prasowy Grupy PKP Łukasz Kurpiewski.
Koleje Śląskie kłopoty tłumaczą trudnymi warunkami atmosferycznymi. „Doszło do awarii pojazdów spowodowanych warunkami zimowymi. Ściągamy nowe pojazdy, dosyć szybko powinno się wszystko unormować" - zapewnił rzecznik Kolei Śląskich Adam Warzecha.

Czytaj też: Koleje Śląskie przywróciły wszystkie pociągi

„Te utrudnienia nie wynikają z warunków zimowych, ale są skutkiem defektów taboru Kolei Śląskich i brakiem wystarczającej liczby maszynistów" - powiedział Kurpiewski. Dodał, że Koleje Śląskie wypożyczyły dwa składy od Przewozów Regionalnych.

Według rzecznika spółki PKP PLK Macieja Dutkiewicza w wyniku odwołania pociągów kłopoty mają m.in. pasażerowie, którzy chcieli pojechać z Rybnika do Wodzisławia, z Wodzisławia i z Żywca do Katowic oraz Lublińca do Częstochowy.

„Oczekujemy, że przewoźnik podejmie działania zaradcze. W dalszym ciągu oczekujemy też od Kolei Śląskich informacji na temat planu pracy pociągów. Jest to nam potrzebne, byśmy mieli możliwość informowania pasażerów o pociągach, które nie odjadą. Dyżurni ruchu, nie mając tej informacji, nie mogą zapowiedzieć tego przez megafony na stacjach" - powiedział Dutkiewicz.

To kolejny dzień problemów Kolei Śląskich. Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach w poniedziałek w regionie odwołano 58 pociągów, 404 składy odnotowały opóźnienia łącznie o 8098 min.

Wtedy władze spółki tłumaczyły utrudnienia błędem naczelnika dyspozytury taborowej. W niedzielę należąca do samorządu województwa spółka Koleje Śląskie przejęła obsługę połączeń w regionie od Przewozów Regionalnych; wcześniej obsługiwała tylko część tras. Zmiana ta zbiegła się z wprowadzeniem w całym kraju nowego rozkładu jazdy pociągów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Jesteśmy wolni , 2012-12-11 17:39:58

    Ludzie przestają być leczeni, likwiduje się komunikację pasażerską, kolej likwiduje linie kolejowe i kursy pociągów - to już jest koniec nie ma już nic jesteśmy wolni możemy iść...
  • Karlik z Bederowca, 2012-12-11 16:22:25

    Niestety ale wygląda to na wierzchołek (tylko) lodowatej góry niekompetencji i braku profesjonalizmu