Odwołano kolejne pociągi Kolei Śląskich

We wtorek do godz. 9 odwołano już 26 pociągów Kolei Śląskich – poinformował rzecznik prasowy Grupy PKP Łukasz Kurpiewski.
Odwołano kolejne pociągi Kolei Śląskich

Koleje Śląskie kłopoty tłumaczą trudnymi warunkami atmosferycznymi. „Doszło do awarii pojazdów spowodowanych warunkami zimowymi. Ściągamy nowe pojazdy, dosyć szybko powinno się wszystko unormować" - zapewnił rzecznik Kolei Śląskich Adam Warzecha.

Czytaj też: Koleje Śląskie przywróciły wszystkie pociągi

„Te utrudnienia nie wynikają z warunków zimowych, ale są skutkiem defektów taboru Kolei Śląskich i brakiem wystarczającej liczby maszynistów" - powiedział Kurpiewski. Dodał, że Koleje Śląskie wypożyczyły dwa składy od Przewozów Regionalnych.

Według rzecznika spółki PKP PLK Macieja Dutkiewicza w wyniku odwołania pociągów kłopoty mają m.in. pasażerowie, którzy chcieli pojechać z Rybnika do Wodzisławia, z Wodzisławia i z Żywca do Katowic oraz Lublińca do Częstochowy.

„Oczekujemy, że przewoźnik podejmie działania zaradcze. W dalszym ciągu oczekujemy też od Kolei Śląskich informacji na temat planu pracy pociągów. Jest to nam potrzebne, byśmy mieli możliwość informowania pasażerów o pociągach, które nie odjadą. Dyżurni ruchu, nie mając tej informacji, nie mogą zapowiedzieć tego przez megafony na stacjach" - powiedział Dutkiewicz.

To kolejny dzień problemów Kolei Śląskich. Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach w poniedziałek w regionie odwołano 58 pociągów, 404 składy odnotowały opóźnienia łącznie o 8098 min.

Wtedy władze spółki tłumaczyły utrudnienia błędem naczelnika dyspozytury taborowej. W niedzielę należąca do samorządu województwa spółka Koleje Śląskie przejęła obsługę połączeń w regionie od Przewozów Regionalnych; wcześniej obsługiwała tylko część tras. Zmiana ta zbiegła się z wprowadzeniem w całym kraju nowego rozkładu jazdy pociągów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ludzie przestają być leczeni, likwiduje się komunikację pasażerską, kolej likwiduje linie kolejowe i kursy pociągów - to już jest koniec nie ma już nic jesteśmy wolni możemy iść...

Jesteśmy wolni , 2012-12-11 17:39:58 odpowiedz

Niestety ale wygląda to na wierzchołek (tylko) lodowatej góry niekompetencji i braku profesjonalizmu

Karlik z Bederowca, 2012-12-11 16:22:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE